Šprtec Boskovice

6. listopad '13

Překvapivý úspěch v Českomoravském poháru

Listopad znamená pro šrptec konec sezony. Na druhou stranu je to měsíc velkých soutěží. V sobotu 23. listopadu proběhne u Prahy 34. Mistrovství České republiky, do nějž se probojovalo hned 6 boskovických hráčů napříč kategoriemi. Za sebou však máme Českomoravský pohár družstev, který se konal o prvním listopadovém víkendu.

Klub BHK Orel Boskovice do Prahy, kde se Českomoravský pohár konal, vyrazil ve složení Michal Odehnal, Dominik Fiala a Josef Procházka ml. se svým bratrem Ondřejem. Jádro prvoligového týmu Jakub David s Bohumilem Ferugou se soutěže nezúčastnili a proto takto oslabenému týmu nikdo moc šancí nedával.

Turnaj se hrál oba víkendové dny, v sobotu se  hrálo semifinále. Hráči z celé republiky se rozdělili do pěti skupin a do nedělního finále si cestu zasloužil vždy jen nejlepší ze skupiny. K tomu měli Boskovice našlápnuto po jasné porážce družstva E. S. H. Praha 5:1 a jen těsném výsledku 1:0 nad týmem Stochov-Honice. Zbývalo poslední utkání proti SHL Brno, špičkovému celku, který v první lize urval třetí místo. Boskovickým se utkání stejně jako celá sobota neskutečně vydařilo, a převážně díky zodpovědné hře a špičkové týmové spolupráci, porazili Brno 4:3. Boskovice tak zvítězili ve všech ze tří klání a sobotní finále měli jisté.

V neděli však přišla první porážka od špičkového klubu WIP Reklama Dobrá Voda, kteří stejně jako nad Boskovicemi zvítězili i nad ostatními třemi týmy finálových klání, a skončili tak suverénně na prvním místě. Boskovice si však spravily chuť v druhém utkání se slabší Prague NHL, kterou zdolali 6:2, a hned začali pomýšlet na jeden z pohárů připravených pro tři nejlepší družstva. Po následujícím utkání s brněnským celkem BHC Dragons Modřice se však ukázalo, že to bude při nejlepším ten třetí. Brněnští hráči dostáli svých kvalit a zkušeností a boskovické porazili vcelku jasně 5:2. Poslední utkání boskovické čekalo s Table Hockey Elite z brněnských Bohunic a dle odhadů muselo být přinejmenším remízové, aby boskovickým přineslo vysněnou třetí příčku v celkovém pořadí. Odhady se nakonec ukázali být mylné a přes nešťastnou prohru 2:4 se boskovičtí v celkovém pořadí octli před Brnem a Prahou díky vyššímu počtu vyhraných utkání (všechny 3 týmy po 2 uhraných bodech).

I v oslabené soupisce si tak BHK Orel Boskovice z letošního Českomoravského poháru družstev odvezli pohár za třetí místo a hřejivý pocit ze skvěle odvedené týmové práce. Po neúspěších v první i druhé lize tak získali alespoň jeden triumf v týmových soutěžích.

Na turnaji se však vyskytlo i několik nepříjemných situací, zapříčiněných zcela nesmyslným pravidlem, které při zápase 0:0 znamená prohru pro oba tyto hráče a navíc jim znemožňuje nástup v následujícím utkání. Řešení těchto situací, jelikož mnoho týmů přijelo ve 4 a někteří o něm navíc slyšeli prvně, zabralo spoustu času a nervů a sportovní atmosféře na turnaji rozhodně nepřidalo. Navíc se v posledním utkání našel tým, kterému nečinilo sebemenší problém tohoto „pravidla“ zneužít a zcela nesportovně a úmyslně vyšachovat boskovickým nejlepšího hráče na poslední kolo. Kde jsou ty staré dobré časy hravého a fér šprtce.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.