Šprtec Boskovice

6. listopad '13

Překvapivý úspěch v Českomoravském poháru

Listopad znamená pro šrptec konec sezony. Na druhou stranu je to měsíc velkých soutěží. V sobotu 23. listopadu proběhne u Prahy 34. Mistrovství České republiky, do nějž se probojovalo hned 6 boskovických hráčů napříč kategoriemi. Za sebou však máme Českomoravský pohár družstev, který se konal o prvním listopadovém víkendu.

Klub BHK Orel Boskovice do Prahy, kde se Českomoravský pohár konal, vyrazil ve složení Michal Odehnal, Dominik Fiala a Josef Procházka ml. se svým bratrem Ondřejem. Jádro prvoligového týmu Jakub David s Bohumilem Ferugou se soutěže nezúčastnili a proto takto oslabenému týmu nikdo moc šancí nedával.

Turnaj se hrál oba víkendové dny, v sobotu se  hrálo semifinále. Hráči z celé republiky se rozdělili do pěti skupin a do nedělního finále si cestu zasloužil vždy jen nejlepší ze skupiny. K tomu měli Boskovice našlápnuto po jasné porážce družstva E. S. H. Praha 5:1 a jen těsném výsledku 1:0 nad týmem Stochov-Honice. Zbývalo poslední utkání proti SHL Brno, špičkovému celku, který v první lize urval třetí místo. Boskovickým se utkání stejně jako celá sobota neskutečně vydařilo, a převážně díky zodpovědné hře a špičkové týmové spolupráci, porazili Brno 4:3. Boskovice tak zvítězili ve všech ze tří klání a sobotní finále měli jisté.

V neděli však přišla první porážka od špičkového klubu WIP Reklama Dobrá Voda, kteří stejně jako nad Boskovicemi zvítězili i nad ostatními třemi týmy finálových klání, a skončili tak suverénně na prvním místě. Boskovice si však spravily chuť v druhém utkání se slabší Prague NHL, kterou zdolali 6:2, a hned začali pomýšlet na jeden z pohárů připravených pro tři nejlepší družstva. Po následujícím utkání s brněnským celkem BHC Dragons Modřice se však ukázalo, že to bude při nejlepším ten třetí. Brněnští hráči dostáli svých kvalit a zkušeností a boskovické porazili vcelku jasně 5:2. Poslední utkání boskovické čekalo s Table Hockey Elite z brněnských Bohunic a dle odhadů muselo být přinejmenším remízové, aby boskovickým přineslo vysněnou třetí příčku v celkovém pořadí. Odhady se nakonec ukázali být mylné a přes nešťastnou prohru 2:4 se boskovičtí v celkovém pořadí octli před Brnem a Prahou díky vyššímu počtu vyhraných utkání (všechny 3 týmy po 2 uhraných bodech).

I v oslabené soupisce si tak BHK Orel Boskovice z letošního Českomoravského poháru družstev odvezli pohár za třetí místo a hřejivý pocit ze skvěle odvedené týmové práce. Po neúspěších v první i druhé lize tak získali alespoň jeden triumf v týmových soutěžích.

Na turnaji se však vyskytlo i několik nepříjemných situací, zapříčiněných zcela nesmyslným pravidlem, které při zápase 0:0 znamená prohru pro oba tyto hráče a navíc jim znemožňuje nástup v následujícím utkání. Řešení těchto situací, jelikož mnoho týmů přijelo ve 4 a někteří o něm navíc slyšeli prvně, zabralo spoustu času a nervů a sportovní atmosféře na turnaji rozhodně nepřidalo. Navíc se v posledním utkání našel tým, kterému nečinilo sebemenší problém tohoto „pravidla“ zneužít a zcela nesportovně a úmyslně vyšachovat boskovickým nejlepšího hráče na poslední kolo. Kde jsou ty staré dobré časy hravého a fér šprtce.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Českomoravský pohár

so 30. březen '19 / Praha

Turnaj pro družstva

Praha – turnaj ČP24

ne 31. březen '19 / Praha

Brno – turnaj ČP36

so 6. duben '19 / Brno

1. liga 2/6

so 27. duben '19 / Boskovice U Lázní 1734/2a

DOUDEEN - BOSKOVICE
PRAHA - BOSKOVICE
DOUDEEN - PRAHA
 

1. liga 3/6

so 11. květen '19 / Dobrá Voda

BOSKOVICE - PRAHA
DOBRÁ VODA - BŘECLAV
DOBRÁ VODA - BOSKOVICE
PRAHA - BŘECLAV

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.