Šprtec Boskovice

2. prosinec '13

Stříbrné trofeje z Mistrovství ČR

Konec listopadu je již tradičně vyhrazen vrcholu celého uplynulého ročníku šprtecové sezony – závěrečnému turnaji Mistrovství České republiky jednotlivců, které se letos konalo v hotelu Pratol v Říčanech u Prahy. Na tento turnaj se každoročně probojuje 32 nejlepších mužů, 8 žen, 8 juniorů, 8 starších žáků a 6 mladších žáků celé uplynulé sezony. Klub BHK Orel Boskovice měl letos zastoupení ve třech kategoriích. Mezi muži reprezentovali Boskovice Jakub David, Bohumil Feruga a Michal Odehnal, v kategorii starších žáků Jan Feruga a v juniorech si účast zajistili Vojtěch David a David Řehůřek. Posledně jmenovanému však nemoc znemožnila účast na tomto závěrečném turnaji.

Osamocený Boskovický hráč v kategorii juniorů Vojta David se snažil vyrovnat s nerozehraností způsobenou několikatýdenním herním výpadkem, ale na lepší než 5. příčku to nestačilo. Juniorský titul si odvezl Ondřej Muller z Mostu, před Robinem Homolkou ze Žďáru a třetím Matějem Šanobou z Litvínova.

O poznání lépe si vedl nejmladší boskovický účastník MČR Jan Feruga. Od prvních utkání se v „jeho“ kategorii začala krystalizovat čtyřčlenná skupina, která si to měla rozdat o titul. Po předposledním kole měli hráči na 1. až 4. místě shodně po 9 bodech a před sebou poslední utkání s hráči ze spodní čtyřky. Bylo jasné, že o medailích rozhodne celkové skóre. Podle předpokladů všichni favorité svá poslední utkání zvládli a nejsmutnějším 11-ti bodovým hráčem na něhož medaile nezbyla byl Martin Bednář ze Žďáru, bronzovou medaili si odvezl Josef Sadil do Peček a skvělé stříbro putuje zásluhou Jana Ferugy do Boskovic. O titulu rozhodl jediný gól ve prospěch Tomáše Sýkory z Litvínova (celkové skóre – Feruga 20:7, Sýkora 20:6).

V kategorii mladších žáků se z titulu radoval Vojtěch Jandečka z Mostu, před Ondřejem Tichým (Pečky) a třetím Jakubem Novákem z Prahy.

V kategorii žen (stejně jako u mladších žáků bez Boskovické účasti) zvítězila Veronika Grabinská (Ostrava), stříbrnou medaili získala Nikola Velebová (Brno) a bronz Milada Foltýnová (Praha).

Nejpočetněji obsazenou – kategorii mužů pak čekala největší porce zápasů – každý odehrál 8 utkání. I přes nevydařený začátek a porážku hned ve druhém utkání své kvality prokázal Jakub David. Turnajovým pavoukem se prokousával stále vzhůru a po 7 utkáních, kdy měl na svém kontě 5 výher, 1 remízu a 1 porážku, se utkal s neporaženým Pavlem Kolodějem (Ostrava) o titul. Brankový účet utkání otevřel hráč z Ostravy, ale Jakubovi se v průběhu 2. třetiny podařilo vyrovnat. I přes maximální Jakubovu snahu zlomit utkání ve 3. třetině ve svůj prospěch, utkání skončilo remízou a titul tak putuje do Ostravy. Boskovice tak získali zásluhou Jakuba Davida již druhou stříbrnou medaili na tomto MČR!!! Bronz zůstává téměř doma zásluhou Pavla Alexandrova (Praha). Další boskovickým mužům se již tak nedařilo a obsadili střed tabulky – Bohumil Feruga skončil 17. (3 výhry – 2 remízy – 3 prohry) a Michal Odehnal obsadil 20. příčku ( 3 – 1 – 4 ).

V medailovém hodnocení obsadil klub BHK Orel Boskovice se dvěma stříbrnými medailemi vynikající 4. příčku. Na finálový turnaj MČR se ve všech kategoriích probojovalo 62 hráčů s klubovou příslušností u 19 klubů z celé ČR.

Další komentář k Mistrovství naleznete na webu Unie hráčů stolního hokeje, kde si můžete prohlédnout také fotografie z turnaje.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Polish Open

so 8. červen '19 / Žory - Polsko

1. liga 4/6

so 8. červen '19 / Dobrá Voda

BOSKOVICE - DOBRÁ VODA
DOBRÁ VODA - DRAGONS
DRAGONS - BOSKOVICE

2. liga 3/5

ne 16. červen '19 / Žďár nad Svitavou

STOCHOV - BŘECLAV
BŘECLAV - MOST
STOCHOV - STRELICE
DRAGONS - BOSKOVICE
BŘECLAV - STOCHOV
BOSKOVICE - BOHUNICE
BOHUNICE - DRAGONS
DRAGONS - MOST
MOST - BŘECLAV
BOSKOVICE - ZDAR
MOST - STRELICE
STOCHOV - BOSKOVICE
ZDAR - BOSKOVICE
STRELICE - STOCHOV
STRELICE - MOST
 

Žďár nad Sázavou – ČP24

so 22. červen '19 / Žďár nad Sázavou

1. liga 5/6

so 5. říjen '19 / Ostrava

BOSKOVICE - OSTRAVA
BOSKOVICE - DRAGONS
DRAGONS - BŘECLAV
OSTRAVA - BŘECLAV

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.