Šprtec Boskovice

10. červen '14

Mistrem Evropy je Jakub David, po jedenácti letech opět hráč z Boskovic

Na konci května se v polském městě Krakow uskutečnilo Mistrovství Evropy ve stolních hokejích – European Championchips 2014 Multitable.

Třemi disciplínami, ze kterých se ME skládalo, byl nejsledovanější Billiard hockey (šprtec), dále pak Air hockey (hokej na vzduchovém polštáři) a Rod hockey (táhlový hokej).

Mistrovství Evropy se zúčastnili reprezentanti sedmi států, vedle pořádajícího Polska to byla Česká Republika, Slovensko, Švédsko, Rusko, Bulharsko a Ukrajina. Bojovalo se ve čtyřech kategoriích – muži, ženy, junioři a reprezentační týmy.

Že je Česko národ hračičků, se opět potvrdilo, posbírali tituly ve všech kategoriích a disciplínách. Výjimkou byla kategorie žen, kde v Air hockey a překvapivě i billiard hockey slavili úspěch domácí Polky.

Do reprezentace ČR se probojoval výsledky v loňské sezoně také jeden boskovický hráč – Jakub David, který startoval v nejprestižnější kategorii, kategorii mužů. A vedl si nadmíru dobře!

Slavil úspěchy už ve svých B-čkových disciplínách, Air hockey a Rod hockey, kde obsadil shodně bronzovou příčku. Vrcholem pro většinu zúčastněných byl turnaj v billiard hockey. Zde Jakub David v průběhu celého turnaje nenašel přemožitele a získal pro ČR titul Mistra Evropy v nejprestižnější kategorii mužů! V roce 2003 se tento titul podařilo získat ve Švédsku Bohumilu Ferugovi.

V součtu uvedených tří disciplín pak Jakub David slavil i titul Mistra Evropy v Multitable!

Komentář s odkazem na výsledky na k přečtení na webu Unie hráčů stolního hokeje, fotogalerie na webu World Table Hockey Association.