Šprtec Boskovice

30. březen '16

Žákovské soutěže: celostátní finále Ligy škol a Velikonoční pohár SVČ

Finále Ligy škol

V sobotu 19.března se na jihu Moravy – v Břeclavi uskutečnilo celostátní finále žákovské soutěže – LIGA ŠKOL, do něhož se kvalifikovalo 8 nejlepších žákovských družstev z celé republiky. Do konečného počtu 9 týmů pak účastníky doplnil tým domácí ZŠ Břeclav Slovácká.

Na toto finálové klání se z únorového krajského kola probojoval i žákovský tým z Boskovic, startující pod hlavičkou SVČ Boskovice. Z důvodu nemoci však do Břeclavi neodcestoval lídr týmu Mojmír Stloukal a tak ve značně oslabené a nezkušené sestavě si boskovičtí nemohli klást vysoké cíle. Předpoklady se potvrdily, Boskovicím v konečném účtování patří 8. příčka mezi žákovskými družstvy. Překvapení se nekonalo ani na čele tabulky, prvenství obhájil tým CVČ Kohoutovice před domácí Břeclaví a ZŠ Dobrá. Ceny všem účastníkům předávali zástupci města Břeclav a náměstek hejtmana Jmk Stanislav Juránek.

Boskovice reprezentovali a snad mnoho zkušeností nabrali: Ondřej Kryštof, Tomáš Paulík a Jan Maleček pod vedením trenérů Bohumila Ferugy a Josefa Procházky.

Velikonoční pohár

Hned pár dnů poté, na Zelený čtvrtek se v budově Střediska volného času uskutečnil tradiční žákovský turnaj místních nadějí, již 6. ročník Velikonočního poháru. Tady se již naplno projevily zkušenosti a po uzdravení potvrdil své kvality Mojmír Stloukal, který prošel turnajem bez zaváhání a obhájil tak vítězství. Na stupně vítězů jej doprovodili stříbrný Ondra Kryštof a bronzový Mirek Látal.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.