Šprtec Boskovice

28. duben '16

Petra Zajíčková se stala mistryní světa

Ve dnech 14. – 17.4. 2016 se v Mostě uskutečnilo již čtvrté Mistrovství světa ve stolních hokejích – Word championship 2016 – Multitable-hockey.

Hlavní disciplínou mistrovství byl Billiard Hockey, známý jako šprtec. O tituly se bojovalo ale i ve vedlejšcích disciplínách, kterými jsou Air-hockey (hokej na vzduchovém polštáři) a Rod-hockey (táhlový hokej). Ve všech disciplínách se bojovalo ve čtyřech kategoriích – muži, ženy, junioři a reprezentační týmy.

Na Mistrovství Světa do Mostu se sjelo na 50 reprezentantů, celkem ze 14 zemí. Kromě pořádající České republiky to byli účastníci ze zemí Slovenska, Švédska, Ruska, Polska, Maďarska, Francie, Finska, Jemenu, Ukrajiny, Rakouska, Řecka, Německa a Kazachstánu.

Účast na Mistrovství světa si vybojovali také dva boskovičtí hráči – za muže Jakub David a za ženy Petra Zajíčková. Oba dva si svoji účast zajistili díky umístění v konečném pořadí Českého poháru 2015, kde Jakub obsadil celkové 3. místo a Petra v kategorii žen opanovala! Zatímco je pro oba zmiňované hráče hlavní disciplínou právě šprtec, pokusili se prosadit ve všech třech disciplínách.

Boj o nejvyšší příčky pro všechny hráče i hráčky začal v pátek, a to v disciplíně Rod-hockey.  V kategorii mužů si prvenství vybojoval slovenský hráč Branislav Skoček, boskovický Jakub David obsadil příčku desátou. V kategorii žen se nejvíce prosadila češka Marcela Kabrdová, Petra Zajíčková se umístila na krásném 5. místě. Trofej za juniory převzal taktéž český hráč, Lukáš Doležal z Mostu.

V sobotu už přišla na program hlavní část mistrovství – billiard-hockey šprtec, kategorie, ve které přijela své silné stránky předvést většina hráčů i hráček. Svoji stabilně výbornou formu chtěl prodat i Jakub David (bronz na MS 2012). Hrací den mu ale nevyšel podle jeho představ a na stupních vítězů se tentokrát s bilancí 4 výhry, 1 remíza a 1 porážka neukázal, bral i tak velmi pěkné 7. místo. Prventství v kategorii mužů bral Martin Kučera. Více spokojenosti však panovalo v kategorii žen, ve které se pokusila pokořit titul Petra Zajíčková (vítěz Českého Pohráru 2015, ženy). Ta se po celodenní bilanci neprohraného zápasu zaslouženě vynesla až na příčku nejvyšší a stala se tak mistryní světa! Mezi juniory zvítězil jediný reprezentant Finska, Jan Pekkala, který však žije v České republice. Pro Finsko to znamenalo vůbec první medaili v historii tohoto sportu.

Další disciplínou dne byl na pořadu Air-hockey. Kategorii mužů opanoval ruský reprezentant Dmitriy Pavlov, který ve finále nedal šanci nejlepšímu z českých reprezentantů, Martinu Kučerovi. Po čtvrtfinálové porážce s celkově třetím Matějem Šanobem obsadil Jakub David slušné 6. místo. V ženské kategorii zvítězila česká reprezentantka Kateřina Doležalová z Mostu. Tu na stupně vítězů doprovodily druhá Michaela Chlebanová (Slovakia) a Marcela Kabrdová, se kterou v boji o třetí místo těsně prohrála Petra Zajíčková. Druhé prvenství na MS vybojoval mezi juniory Lukáš Doležal.

V celkovém pořadí v mulittable obsadil Jakub David smolné 4. místo, Petra Zajíčková mezi ženami obsadila místo třetí.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.