Šprtec Boskovice

7. listopad '16

Sezóna 2016 boskovického šprtce se vydařila

S blížícím koncem roku se postupně uzavírají i šprtcové soutěže.

Soutěže jednotlivců

Za celý rok se napříč republikou zapojilo do Českého poháru 619 soutěžících. Do této soutěže se hráčům započítávají tři nejlepší výkony na celostátních a dva na regionálních turnajích jednotlivců, které po rozdělení do kategorií slouží jako nominace na Mistrovství České republiky. Ty se uzavřely po posledním turnaji 5. listopadu v Ostravě, odtud fotografie Romana Kováře k článku.

Za klub BHK Orel Boskovice se do těchto bojů zapojilo 21 hráčů a hráček. Postup na MČR urvali čtyři z nich. V kategorii mužů to jsou Jakub David (3. místo v celkovém pořadí Českého poháru), Josef Procházka ml. (13. místo) a Ondřej Procházka (31. místo), v kategorii žen je letošní posilou týmu Petra Zajíčková (6. místo). Zastoupení měli boskovičtí Orli i ve zbývajících kategoriích juniorů a starších i mladších žáků.

Všem reprezentantům budeme držet palce na Mistrovství ČR, které se koná 26. listopadu ve Žďáru nad Sázavou.

Soutěže družstev

Stejně tak budeme boskovickým fandit už tuto sobotu 12. listopadu. V Dobré Vodě u Českých Budějovic se k vzájemným kláním postaví tři nejlepší družstva další prestižní šprcové soutěže – první ligy družstev. V letošní sezóně podal klub BHK Orel Boskovice historicky nejlepší výkon a s umístěním na třetím místě v konečné tabulce sezóny si tak vybojoval postup do finále.

Zde se s domácím týmem utká WIP Reklama Dobrá Voda a trojici doplní SHL Brno. Boskovice z třetí příčky na soupeře ztrácí pár bodů – 4 na rivala soutěže Dobrou Vodu a jen jeden na Brno – probojování na titul tak není nemožné, ale lehké boje to rozhodně nebudou.

Boskovický prvoligový tým letos reprezentovali:

  • David Jakub (nejlepší hráč sezóny v celé první lize napříč týmy, také nejlepší hráč druhého kola, 38 odehraných zápasů: z toho 34 výher, 4 remízy a 4 prohry)
  • Vít Vondál (31 zápasů, 15 výher, 7 remíz, 9 proher)
  • Bob Feruga (22, 9-5-8)
  • Josef Procházka mladší (30, 10-11-9 a nejlepší hráč třetího kola)
  • Ondřej Procházka (4, 2-0-2)
  • Dominik Fiala (23, 5-11-7)
  • Petr Vyoral (25, 8-6-11)
  • Petra Zajíčková (20, 5-5-10)
  • Jakub Ošlejšek (7, 2-1-4)

Boskovičtí se zapojili i do druhé ligy družstev, kde se před posledním kolem sezóny drží na sedmé příčce moravské divize. Páté a poslední kolo se sehraje 13. listopadu na domácí půdě; do Orlovny zavítají Fluke Kohoutovice, THE Orel Bohunice a BHL Žďár nad Sázavou. Zároveň se bude hrát v Ostravě, kde se setkají zbylé týmy divize.

Druholigový tým boskovických orlů během sezóny podpořili Roman Kovář, Vojtěch David, Josef Procházka ml., Dominik Fiala, Mojmír Stloukal, Tomáš Pavlík a David Grénar.

Letos, stejně jako již dlouhá léta, se v Boskovicích na oficiální soutěže hráči rekrutují z řad účastníků kroužku šprce při Středisku volného času a na tréninkových dnech interní ligy BHK Orel Boskovice. Nadějné talenty zde vychovávají Bob Feruga, respektive Josef Procházka mladší, za což jim patří velký dík.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.