Šprtec Boskovice

6. prosinec '16

Petra Zajíčková mistryní ČR 2016, Jakub David opět stříbrný

O tituly mistrů České republiky roku 2016 se hrálo 26. listopadu ve Žďáru nad Sázavou. Mezi 32 muži reprezentovali BHK Orel Boskovice Jakub David a bratři Josef a Ondřej Procházkovi. Z šestého místa v kategorii žen se do bojů o titul probojovala nová posila týmu Petra Zajíčková.

Zahájení mistrovství doprovázela mimo státní hymny minuta ticha, kterou hráči drželi za zesnulou legendu šprtce pana Richarda Harnacha. Následovali turnaje všech kategorií.

Turnaj mužů byl letos výjimečný. Na návrh Bohumila Ferugy se nehrál kompletně tzv. švýcarským systémem. Ten sice zkrátil turnaje sehrané během sezóny, ale na mistrovských soutěžích mu bylo vyčítáno, že se o vítězi rozhoduje až na základě vypočteného bodového výkonu po sehrání posledních zápasů. Chybělo tedy napětí ve finálových utkáních, kdy favoritovo umístění v celkovém pořadí mohl ovlivnit výkon ostatních hráčů na nižších pozicích.

Po pěti sehraných zápasech „švýcaru“ se prvních osm mužů v pořadí z turnaje vyčlenilo do play-off. Do toho se probojoval z třetí příčky Jakub David. Bratři Procházkovi se do tohoto uzšího výběru bohužel nedostali – Ondřej nakonec obsadil příčku 28., mladší Josef bral krásné 15. místo.

Výkon Jakuba Davida byl o poznání lepší. Dvěma výhrami v play-off se celkem bez potíží dostal až k nejsledovanějšímu zápasu dne. Ve finále se utkal s brněnským Jiřím Nakládalem (BHC Dragons Modřice). Velmi vyrovnané utkání se rozhodovalo za stavu 2:2 až v prodloužení, ve kterém Nakládal vstřelil vítěznou branku a stal se tak mistrem ČR. Jakub David tedy vícemistr, na třetí příčce Martin Kučera z týmu SHL SDS EXMOST Brno.

Kategorii žen opanovala Petra Zajíčková. Postupně se postavila sedmi soupeřkám. Postupně jich šest porazila a do posledního utkání šla s bodovým náskokem, který pro ni znamenal jisté zlato. Nepolevila však, zvítězila i tentokrát a stala se mistryní České republiky ve šprtci roku 2016! Zajíčková na MČR zvítězila již potřetí, obhájila titul z loňské sezóny, první zlato brala v roce 2012.

Dále se soutěžilo v kategoriích juniorů a mladších a starších žáků. Tyto mládežnické kategorie bohužel BHK Orel Boskovice neobsadilo, což by se v sezóně 2017 mělo rozhodně zlepšit. Hráčská základna by pro to byla, místních soutěžích se žáci účastní, jen je potřeba dodat motivaci k účasti na meziměstských turnajích.

Na MČR se předávají také trofeje ze soutěží družstev. Bronzový pohár z první ligy družstev převzal Jakub David, o týden později se dostal do rukou i ostatních hráčů, viz foto, na kterém bohužel chybí Petr Vyoral a Petra Zajíčková.

Komentář Martina Kučery na webu Unie hráčů stolního hokeje s kompletními výsledky a fotogalerií.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.