Šprtec Boskovice

12. říjen '11

Oslavy 20. výročí šprtce v Boskovicích

V sobotu proběhly oslavy 20. výročí od prvních gólů, které padly na území Boskovic na šprtcových stolech.

V přátelské atmosféře se neslo celé odpoledne, v Boskovické Orlovně se setkali jak nejmladší aktivní hráči, tak i zakladatelé místního klubu. Především pro bývalé hráče připravii současní aktivní členové klubu prezentaci svých úspěchů a přehlídku získaných pohárů a ocenění, které se jim podařilo vybojovat za posledních 10 let.

Svou podporu této hře přišli vyjádřit i zástupci Domu Dětí a Mládeže v Boskovicích v čele s paní ředitelkou Hanou Kučerovou a vedoucí oddělení Blankou Dokoupilovou, které mají lví podíl na tom, že v roce 2000 vzniknul při DDM kroužek šprtce a začalo tak docházet k odchovu žákovského potěru.

Dalšími významnými hosty byli Jaromíra a Jaroslav Vítkovi, jako zástupci Orla Boskovice, pod jehož křídly boskovicý šprtecový klub působí od roku 2008. Počínaje rokem 2009 se tak díky Orelské pomoci mohla v Boskovicích začít hrát 1. liga družstev, což pro převážně mladé hráče znamená mnoho a mnoho získaných zkušeností.

A co by to bylo za oslavu šprtce, bez hry samotné. Odehrál se tedy turnaj, zařazený do kategorie Expres, do kterého se zapojilo 27 současných a bývalých boskovických hráčů.

U hracích stolů ti starší potvrdili, že i když hokejku nedrželi třeba i 10 let v ruce, svým umem, zkušenostmi a zejména přístupem, mají těm nejmladším stále co dát.

A tak trochu symbolicky vyznělo, že až do samotného finále se probojoval nejlepší boskovický hráč 90. let minulého století Miron Valter, který stanul proti zástupci nastupující generace a současnému nejlepšímu hráči Boskovic Jakubu Davidovi.

Jakub David v zápase potvrdil, že je již „hotový“ hráč, který patří do současné úzké republikové špičky, a finálový zápas a tím i celý turnaj po zásluze vyhrál.

Výsledky turnaje si můžete prohlédnout díky webovým stránkám Unie hráčů stolního hokeje.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Českomoravský pohár

so 30. březen '19 / Praha

Turnaj pro družstva

Praha – turnaj ČP24

ne 31. březen '19 / Praha

Brno – turnaj ČP36

so 6. duben '19 / Brno

1. liga 2/6

so 27. duben '19 / Boskovice U Lázní 1734/2a

DOUDEEN - BOSKOVICE
PRAHA - BOSKOVICE
DOUDEEN - PRAHA
 

1. liga 3/6

so 11. květen '19 / Dobrá Voda

BOSKOVICE - PRAHA
DOBRÁ VODA - BŘECLAV
DOBRÁ VODA - BOSKOVICE
PRAHA - BŘECLAV

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.