Šprtec Boskovice

15. květen '17

V Břeclavi zvítězil David, Vondál třetí, Zajíčková nejlepší žena

O týmu Gunners Břeclav (web, Facebook) je poslední dobou na šprtcové scéně hodně slyšet. A to vždy v dobrém.

V loňském ročníku druhé ligy družstev zvítězili. V letošní sezoně startují nově v první lize.

Jejich tahoun Simon Kaňa je v posledním dubnovém součtu Českého poháru nejlepší juniorský hráč, napříč kategoriemi druhý za Petrem Henychem z Mostu o jediný bod. Žákovské kategorie doslova opanují břeclavští. Starší žáky vede Matěj Krmíček, první trojku uzavírá Jan Doležal. V kategorii mladších žáků dle posledního součtu nejlepší Tomáš Vymyslický, také za Gunners Břeclav.

Gunners Břeclav celkově se skládá převážně z mladých juniorských a žákovských hráčů pod svědomitým vedením pana Jana Kocába. A pokud při šprtci vydrží, budou se nadále účastnit různých soutěží, nabývat zkušenosti, jistě o nich ještě hodně uslyšíme.

V Břeclavi se nebojí soutěže ani pořádat. V lednu se zde konal za účasti 91 hráčů první kvalifikační turnaj na MČR.

Na den matek – 14. května – pořádali další. Tentokrát se zde sjelo 54 převážně moravských hráčů, z toho sedm startovalo za Boskovice. A nejlepší výkon dne podal Jakub David, reprezentant boskovických Orlů. Turnajem procházel s jediným zaváháním: remízou s domácím Matoušem Loučkou.

Dalším kandidátem na vítěze turnaje byl týmový kolega Vít Vondál. Jeho bilance po pěti odehraných zápasech byla stoprocentní: pět výher. Takže je turnajový systém postavil v posledním šestém zápasu proti sobě. Duel Vondál × David výjimečně nepřinesl gólovou smršť, po ze začátku velmi vyrovnaném klání vítězí David 2:0, přičítá si další bod a o chvíli později přebírá pohár pro vítěze celého turnaje.

Vondála první prohra dne staví na krásnou třetí příčku. Mezi tyto matadory BHK Orel Boskovice se na stříbrnou příčku řadí Jiří Dohnal z Bohumína, další mladá naděje českého šprtce. Dalším účastníkem turnaje, který si krom poháru z Břeclavi odváží výjimečně i hmotnou výhru je Petra Zajíčková, nejlepší žena (celkově 14. místo na turnaji), od loňska také reprezentantka Boskovic. Kategorii starších žáků vyhrál domácí Matěj Krmíček, mladších Tomáš Vymyslický, také Gunners Břeclav.

BHK Orel Boskovice dále reprezentovali Jan Maleček (celkově 16. místo), Mojmír Stloukal (23.), o příčku za ním Radek Maleček a nejméně se turnaj vydařil Dominiku Fialovi (36.).

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.