Šprtec Boskovice

20. listopad '11

Úspěch boskovického družstva na Českomoravském Poháru

O víkendu se uskutečnila v Mostě druhá nejprestižnější soutěž družstev – Českomoravský Pohár, do které se přihlásilo hned 17 týmů, z nichž 9 bylo prvoligových.

V sobotu probíhaly boje ve skupinách po čtyřech týmech, v jedné bylo týmů pět. Jistotu postupu měl jen vítěz skupiny, pětici finalistů doplnil nejlepší z druhého místa.

Boskovice si nevylosovaly zrovna jednoduchou skupinu, hned dva týmy (Prague NHL a Exmost Brno) jsou zástupci 1. ligy. Vynikajícímy výkony však nenechali nikoho na pochybách, že v nedělním finále nebudou chybět. Všechny své tři soupeře porazili a skupinu tak vyhráli. Nejlepším sobotním výkonem se jako již tradičně prezentoval Jakub David.

V pětičlenném finále již nebylo lehkých soupeřů. Všechny týmy byli zástupci nejvyšší soutěže, mezi pěticí byly i dva nejlepší týmy letošního ročníku 1. ligy družstev – Dragons Brno a Dobrá Voda u Českých Budějovic.

Boskovičtí zahajovali s týmem Žďáru n. Sázavou. Po nervozním úvodu splnili úlohu favorita tohoto utkání a zvítězilí nad Žďárem 6 : 1. V druhém utkání nastoupily Boskovičtí proti týmu Doudeen Brno. Tento brněnský celek s totálním defensívním stylem hry byl nakonec úspěšnější a v utkáních s minimálním počtem branek nakonec zvítězil 3 : 2. Následoval zápas s týmem Dobré Vody. Velice vyrovnané utkání nakonec remírou i skončilo – 3 : 3.

Poslední zápas s úřadujícím Mistrem republiky – týmem Dragons Brno byl boj o medaile. Při vítěztví by pro Boskovice zacinkalo stříbro. A tak se také stalo. Boskovičtí si náskok utvořili již v první směně a brněnští hráči v průběhu totálně odpadli. Utkání nakonec skončilo jasným vítěztvím 7 : 1. A bylo možno slavit. Škoda jen těsné prohry s týmem Doudeen, který si nakonec dokráčel pro vítězství. Bronzová příčka zbyla na Dobrou Vodu.

Excelentní výkon v nedělním finále podal Michal Odehnal. Dále se na největším týmovém úspěchu v historii klubu podílel Jakub David, Bohumil Feruga, Vít Vondál a Jan Feruga.

Na webových stránkách UHSH si můžete přečíst krátký článek o této události a také prohlédnout výsledky a statistiky.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.