Šprtec Boskovice

6. únor '12

Mistrovství České republiky 2011 ve šprtci

V sobotu 28. listopadu 2011 se v boskovickém Zámeckém skleníku odehrála vrcholná akce stolního hokeje – Mistrovství České republiky ve stolním hokeji kategorie billiard-hockeyi–šprtci jednotlivců všech kategorií.

Do Boskovic se tak sjelo 62 aktivních účastníků, kteří si postup na tento závěrečný turnaj museli vybojovat na turnajích jednotlivců v průběhu celé sezony. Do Boskovic se podívalo 32 nejlepších mužů, 8 žen, 8 juniorů, 8 starších žáků a 6 mladších žáků.

Všichni účastníci měli zajištěno ubytování v Penzionu pod Zámkem, večeři po skončení turnaje samotného pak v Restauraci Hradní.

Slavnostního zahájení se zúčastnil senátor Ing. Stanislav Juránek, za město Boskovice pak místo starostka Ing. Jaromíra Vítková a dále také Ing. Jaroslav Vítek za Jednotu Orel Boskovice.

Reprezentativní prostory zámeckého skleníku však domácím borcům moc nesvědčily. Jedinou medaili nakonec vybojoval v kategorii mladších žáků Jan Feruga, když ho od mistrovského titulu dělil pouze horší brankový rozdíl. I stříbrná medaile je však velkým úspěchem. Titul si odváží do Žďáru nad Sázavou František Macháček.

Těsně pod stupni vítězů stanul v kategorii starších žáků Vojtěch David. Až poslední kolo rozhodlo o tom, že právě na něj medaile nezbude. Vítězem této kategorie je Matěj Šanoba z Mostu.

V kategoriích žen a juniorů, kde domácí své zástupce neměli získali titul Anna Ignacová z Ostravy a Patrik Juchelka z Brna.

V nejpočetnější kategorii – kategorii mužů – měli Boskovice čtyři zástupce. Vůbec se turnaj nevydařil momentálně nejlepšímu boskovickému hráči Jakubu Davidovi. Po porážce ve druhém kole od boskovického spoluhráče turnaj morálně vzdal a obsadil 24. příčku. Jednadvacáté místo obsadil nejzkušenější domácí účastník Bohumil Feruga, který dnes však plnil hlavně pořadatelskou roli.

Jedním z mužů, kterým naopak vydrželi síly a soutěživý duch až do konce tohoto herně velmi náročného turnaje, byl Vít Vondál, který v boskovickém dresu vybojoval slušné desáté místo. Nejvíce se však z hráčů v dresu tohoto klubu turnaj vydařil Michalu Odehnalovi. Po vítězstvích se třemi těžkými soupeři se probojoval až do semifinále, kde v průběhu druhé třetiny vedl nad Michalem Smolíkem z Prahy 4:2.

Vedení však neudržel, utkání dospělo do prodloužení, kde Odehnal těsně před koncem inkasoval a spadl do boje o 3. – 6. místo. Další výhra ho posunula do přímého boje o bronz, ke kterému nastoupil proti Aleši Tichavskému z Ostravy. Utkání, opět velice vyrovnané, dospělo do prodloužení, které přesto, že se Odehnalovi nepodařilo potvrdilo, že je Michal hráč velkých turnajů. Pro titul si do Boskovic přijel zkušený matador Libor Předešlý z Uherčic, stříbro do Prahy odváží Michal Smolík.

Ceny nejlepším předával starosta města Boskovice Ing. Jaroslav Dohnálek.

Pevně věříme, že se všem účastníkům Mistrovství republiky v Boskovicích líbilo a že se sem budou třeba i při jiných příležitostech rádi vracet.