Šprtec Boskovice

6. únor '12

Mistrovství České republiky 2011 ve šprtci

V sobotu 28. listopadu 2011 se v boskovickém Zámeckém skleníku odehrála vrcholná akce stolního hokeje – Mistrovství České republiky ve stolním hokeji kategorie billiard-hockeyi–šprtci jednotlivců všech kategorií.

Do Boskovic se tak sjelo 62 aktivních účastníků, kteří si postup na tento závěrečný turnaj museli vybojovat na turnajích jednotlivců v průběhu celé sezony. Do Boskovic se podívalo 32 nejlepších mužů, 8 žen, 8 juniorů, 8 starších žáků a 6 mladších žáků.

Všichni účastníci měli zajištěno ubytování v Penzionu pod Zámkem, večeři po skončení turnaje samotného pak v Restauraci Hradní.

Slavnostního zahájení se zúčastnil senátor Ing. Stanislav Juránek, za město Boskovice pak místo starostka Ing. Jaromíra Vítková a dále také Ing. Jaroslav Vítek za Jednotu Orel Boskovice.

Reprezentativní prostory zámeckého skleníku však domácím borcům moc nesvědčily. Jedinou medaili nakonec vybojoval v kategorii mladších žáků Jan Feruga, když ho od mistrovského titulu dělil pouze horší brankový rozdíl. I stříbrná medaile je však velkým úspěchem. Titul si odváží do Žďáru nad Sázavou František Macháček.

Těsně pod stupni vítězů stanul v kategorii starších žáků Vojtěch David. Až poslední kolo rozhodlo o tom, že právě na něj medaile nezbude. Vítězem této kategorie je Matěj Šanoba z Mostu.

V kategoriích žen a juniorů, kde domácí své zástupce neměli získali titul Anna Ignacová z Ostravy a Patrik Juchelka z Brna.

V nejpočetnější kategorii – kategorii mužů – měli Boskovice čtyři zástupce. Vůbec se turnaj nevydařil momentálně nejlepšímu boskovickému hráči Jakubu Davidovi. Po porážce ve druhém kole od boskovického spoluhráče turnaj morálně vzdal a obsadil 24. příčku. Jednadvacáté místo obsadil nejzkušenější domácí účastník Bohumil Feruga, který dnes však plnil hlavně pořadatelskou roli.

Jedním z mužů, kterým naopak vydrželi síly a soutěživý duch až do konce tohoto herně velmi náročného turnaje, byl Vít Vondál, který v boskovickém dresu vybojoval slušné desáté místo. Nejvíce se však z hráčů v dresu tohoto klubu turnaj vydařil Michalu Odehnalovi. Po vítězstvích se třemi těžkými soupeři se probojoval až do semifinále, kde v průběhu druhé třetiny vedl nad Michalem Smolíkem z Prahy 4:2.

Vedení však neudržel, utkání dospělo do prodloužení, kde Odehnal těsně před koncem inkasoval a spadl do boje o 3. – 6. místo. Další výhra ho posunula do přímého boje o bronz, ke kterému nastoupil proti Aleši Tichavskému z Ostravy. Utkání, opět velice vyrovnané, dospělo do prodloužení, které přesto, že se Odehnalovi nepodařilo potvrdilo, že je Michal hráč velkých turnajů. Pro titul si do Boskovic přijel zkušený matador Libor Předešlý z Uherčic, stříbro do Prahy odváží Michal Smolík.

Ceny nejlepším předával starosta města Boskovice Ing. Jaroslav Dohnálek.

Pevně věříme, že se všem účastníkům Mistrovství republiky v Boskovicích líbilo a že se sem budou třeba i při jiných příležitostech rádi vracet.

Bob Feruga
prezident pořádajícího klubu
BHK Orel Boskovice

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Polish Open

so 8. červen '19 / Žory - Polsko

1. liga 4/6

so 8. červen '19 / Dobrá Voda

BOSKOVICE - DOBRÁ VODA
DOBRÁ VODA - DRAGONS
DRAGONS - BOSKOVICE

2. liga 3/5

ne 16. červen '19 / Žďár nad Svitavou

STOCHOV - BŘECLAV
BŘECLAV - MOST
STOCHOV - STRELICE
DRAGONS - BOSKOVICE
BŘECLAV - STOCHOV
BOSKOVICE - BOHUNICE
BOHUNICE - DRAGONS
DRAGONS - MOST
MOST - BŘECLAV
BOSKOVICE - ZDAR
MOST - STRELICE
STOCHOV - BOSKOVICE
ZDAR - BOSKOVICE
STRELICE - STOCHOV
STRELICE - MOST
 

Žďár nad Sázavou – ČP24

so 22. červen '19 / Žďár nad Sázavou

1. liga 5/6

so 5. říjen '19 / Ostrava

BOSKOVICE - OSTRAVA
BOSKOVICE - DRAGONS
DRAGONS - BŘECLAV
OSTRAVA - BŘECLAV

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.