Šprtec Boskovice

5. červen '22

FINÁLE – BŘECLAVSKÁ TOUR

V sobotu 4. června 2022 se uskutečnilo finále 1. ročníku Břeclavské tour. Původně se finále mělo hrát v roce 2020, ale z důvodu covidové pandemie se základní část uzavřela až v tomhle roce. Po sérii turnajů postupovaly do finále dvě kategorie po 8 lidech. Bylo to 8 nejlepších žáků a 8 nejlepších mužů. Ve finále se hrálo systémem každý s každým.

Do samotného finále se dokázali kvalifikovat také 2 hráči z Boskovic. V kategorii mužů to byl Jakub David, který postoupil ze 3. místa a Josef Procházka jun., který se umístil na 2. místě. V téhle kategorii postoupil do finále také Jan Hron (Dragons Modřice), Patrik Tirpák (Dragons Modřice), Adam Kuráň (B.O.S. Team), Ladislav Šustáček (SHL Brno), Jan Doležal (B.O.S. Team) a pořadatel Simon Kaňa (B.O.S Team). Finálového turnaje se bohužel z rodinných důvodů nemohl zúčastnit Josef Procházka jun. Místo něho se finálového turnaje zúčastnil náhradník Jakub Řehoř z Dragons Modřice.

A nejlepší osmičku žáků obsadili hráči z Mutěnic a z Břeclavi. Do finále se kvalifikoval Marek Švéda (Šprti Mutěnice), Matyáš Mokruša (Šprti Mutěnice), Michal Mokruša (Šprti Mutěnice), Michal Trávník (Šprti Mutěnice), Kamil Dlapal (Gunners Břeclav), Jaroslav Čech (Gunners Břeclav), Roman Tuček (Gunners Břeclav) a Jakub Straka (Gunners Břeclav).

Celý finálový turnaj se odehrával v přátelské atmosféře. V obou kategoriích to bylo velice zajímavé a vyrovnané až do samotného konce turnaje.

Celkovým vítězem v kategorii mužů se stal Adam Kuráň (Gunners Břeclav), který ze sedmi zápasů prohrál pouze jedno utkání s Janem Hronem (Dragons Modřice). Na stříbrné 2. příčce se umístil boskovický hráč Jakub David, který sice neprohrál ani jeden zápas, ale většina jeho zápasů skončila remízou a titul mu utekl o jeden pouhý bod. A bronzové 3. místo ukořistil Patrik Tirpák (Dragons Modřice). 

A co se týče kategorii žáků, tak o vítězství se bojovalo taky až do úplného konce. Nakonec titul vybojoval Marek Švéda (Šprti Mutěnice), který ze sedmi zápasů prohrál jedno utkání s Matyášem Mokrušou. Na 2. pozici skončil jeho spoluhráč Matyáš Mokruša, který sice neprohrál ani jedno utkání, ale díky dvěma remízami mu utekl titul o jeden bod a odnesl si stříbro. Na krásném 3. místě se umístil mutěnický hráč Michal Trávník.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.