Šprtec Boskovice

5. prosinec '22

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V MUTĚNICÍCH

V sobotu 3. prosince se v Mutěnicích uskutečnil 42. ročník Mistrovství republiky. Na Mistrovství se sjeli hráči z celé republiky, kteří se v průběhu roku kvalifikovali. Mezi 24 nejlepších mužů ČR bojovalo celkem 6 boskovických hráčů a v kategorii žen jsme měli 2 zástupkyně.

 Mezi muži se hrálo systémem, že byli rozděleni do 4 skupin po 6 lidech a ze skupin postupovali pouze 2 hráči do čtvrtfinále. Do nejlepší osmičky se podařilo kvalifikovat pouze 2 borcům z Boskovic a to Kubovi Davidovi a Vítu Vondálovi. Postup do čtvrtfinále těsně unikl Josefu Procházkovi jun., který poslední klíčový zápas ve skupině prohrál s Miroslavem Škorpíkem (Dragons Modřice) 1:2 a nepostoupil.

 Bohužel cesta do semifinále borcům z Boskovic skončila hned v úvodu play off. Ve vyrovnaném a napínavém zápase Jakub David prohrál s Patrikem Juchelkou (SHL Brno) v samostatných nájezdech 0:1. Vít Vondál nezvládl zápas s Vojtěchem Braunerem (Gunners Břeclav) a prohrál 1:3.

 Nejlepším boskovickým hráčem mezi muži se stal Jakub David, který skončil na pěkném 5. místě. Do nejlepší TOP 10 se dostali ještě dva borci z Boskovic. Byl to Vít Vondál, který se umístil na 7. místě a Josef Procházka jun., který skončil na 10. pozici. Další boskovičtí hráči v této kategorii dopadli následovně: 16. místo Jakub Ošlejšek, 22. místo Roman Kovář a Ondřej Procházka 23. místo.

 Celkovým vítězem v mužské kategorii se stal Miroslav Škorpík (Dragons Modřice), který ve finále porazil Vojtěcha Braunera (Gunners Břeclav) 4:1 a Mistrovství republiky vyhrál po 21 letech. Pro stříbrného Braunera to bylo úplně první finále na tomto turnaji a byl pochopitelně s tímhle výsledkem spokojený. Bronzovou příčku ukořistil Simon Kaňa (Gunners Břeclav), který v zápase o 3. místo přehrál Patrika Juchelky (SHL Brno) 3:1.

 V ženské kategorii to bylo z pohledu Boskovic mnohem veselejší. Na republiku se kvalifikovalo celkem 8 žen z celé republiky, ale z důvodu absence Kamily Žvakové (B.H.C. Dobrá) hrálo pouze 7 žen. Hrálo se systémem každý s každým a mistryní republiky se stala boskovická hráčka Petra Zajíčková, která suverénně všechny porazila. Hned za ní se na stříbrné pozici umístila její spoluhráčka Veronika Kovářová. A bronz vybojovala Milada Vančurová z týmu Prague NHL.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.