Šprtec Boskovice

25. leden '23

FINÁLE MASTERS

V sobotu 21. ledna se konalo finále, který nese název MASTERS. Tenhle turnaj se konal v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu Maximus Resort v Brně. Na tento turnaj se kvalifikovalo celkem 8 hráčů z celé republiky, kteří v loňské sezóně nasbírali nejvíce bodů na turnajích Českého poháru za umístění na prvním až 8. místě.

Na finálový turnaj přijeli do Brna hráči z Břeclavi, Modřic, Boskovic a dalekého Mostu. Boskovický šprtec zde výborně reprezentovali Josef Procházka junior, který se kvalifikoval na tento turnaj poprvé a Jakub David. Tohoto turnaje se nakonec zúčastnilo pouze 7 hráčů, jelikož z pracovních důvodů nemohl přijet bohunický hráč Martin Vrána.

Hrálo se systémem každý s každým na dvou stolech. Po několika kolech, kdy mnozí favorité ztráceli drahocenné body ve vzájemných zápasech, se již začalo rýsovat předběžné pořadí. V něm si skvěle vedli Jakub David, Miroslav Škorpík a nováček Adam Kuráň, kteří se drželi na stupních vítězů. V předposledním kole Davidovi stačila na titul výhra nebo popř. remíza, kdyby Škorpík prohrál s Juchelkou. Nakonec předposlední kolo dopadlo tak, že Škorpík důležitý zápas s Juchelkou prohrál 2:5 a David uhrál s Kuráněm remízu 0:0 a stal se tak vítězem tohoto turnaje. Když už o vítězi bylo rozhodnuto, tak souboj o 2. a 3. místo byl otevřený. Šanci o stupně vítězů měl také boskovický hráč Josef Procházka junior, který musel poslední zápas vyhrát, aby skončil na 3. místě. V posledním utkání ho čekal zkušený hráč Miroslav Škorpík. Po velice vyrovnaném zápase se Procházkovi nepodařil vstřelit vítězný gól a tohle utkání skončilo remízou 0:0. A tahle remíza Škorpíkovi bohatě stačila na 3. místo. Měl sice stejný počet bodů jak Simon Kaňa, ale kvůli dobrému vzájemnému zápasu se umístil před ním. Na boskovického borce Procházky zbyla 5. příčka.

Ještě stojí za zmínku, že Jakub David vyhrál finále MASTERS poprvé v životě a zároveň se stal taky úplně prvním boskovickým hráčem, kterému se podařilo vyhrát tento turnaj.

VÝSLEDKY:

  1. místo – Jakub David (BHK IQ Boskovice) 12 bodů
  2. místo – Adam Kuráň (Gunners Břeclav) 11 bodů
  3. místo – Miroslav Škorpík (Dragons Modřice) 9 bodů
  4. místo – Simon Kaňa (Gunners Břeclav) 9 bodů
  5. místo – Josef Procházka junior (BHK IQ Boskovice) 8 bodů
  6. místo – Patrik Juchelka (SHL Brno) 7 bodů
  7. místo – Michal Justra (BHC StarColor Most) 1 bod

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.