Šprtec Boskovice

25. březen '12

Finále ligy škol

V sobotu 24. března proběhlo v Kroměříži závěrečné klání žákovských družstev ve šprtci – Celostátní finále ligy škol. Do finálové osmičky týmů, kterou doplnili žáci pořádající školy Sokol Kroměříž, si musela žákovská družstva postup vybojovat v krajském kole a semifinále. Z těchto kol vždy postupovaly nejlepší 4 týmy do kola dalšího. Boskovický tým, pod hlavičkou Domu dětí a mládeže Boskovice si zajistil postup 4. místem v Kohoutovicích a i přes 5. místo v semifinálovém kole se mohl těšit – po odstoupení Kohoutovic ze soutěže – z postupu do celorepublikového finále.

Zde se již od Boskovického týmu žádný velký výsledek nečekal. Chlapci však začali sbírat body za vítěztví i remízy s favority, poraženi odešli pouze jednou – s pozdějším suveréním vítězem – 8. ZŠ Most. Bohužel v celkovém účtování chyběl kousíček ke stupňům vítězů – druhý Orel Bohunice (16 bodů), získal bodů 13 a třetí 10. ZŠ Most 11, stejně jako čtvrté DDM Boskovice. O pořadí však rozhodl vzájemný zápas. Páté Hrušovany nad Jevišovkou (5 bodů) za sebou Boskováci nechali o pověstný parník.

Boskovice se ve všech kolech opíraly o výkony Vojtěcha Davida (ve finále 6 výher – 1 remíza – 1 prohra) a Jana Ferugy (4 – 4 – 0). Dále ve finále reprezentovali Jan Zemánek (0 – 2 – 2) a Jáchym Patloka (1 – 0 – 3). Předchozích kol se ještě v dresu DDM Boskovice objevili Matyáš Kostík a Marek Osuch.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.