Šprtec Boskovice

11. duben '12

Zelený čtvrtek v Domě dětí a mládeže Boskovice

Pracovníci DDM Boskovice uspořádali 2. ročník Velikonočního turnaje žáků ve šprtci. Zúčastnilo se ho 10 žáků rozdílných dovedností a kvalit – úplní začátečníci, ale i zkušení hráči ve svých žákovských kategoriích. „Třetí místo obsadil Dominik Feruga. Stříbrný byl Jáchym Patloka. Dnes nejlepší i když herně nic moc Jan Feruga,“ zašpásoval s úsměvem nad výkonem syna Bohumil Feruga. Na úplný závěr ještě společné foto všech účastníků a byl turnaje konec.

„Dnes se v domě dětí uskutečnil druhý ročník Velikonočního poháru v billiard-hockey, neboli po našem šprtci“, rozhovořil se ve chvíli klidu Bohumil Feruga. „Zúčastnilo se deset dětí. Většina chodí do kroužku jenž v DDM pracuje již třináctým rokem a po celou dobu jej vedu já. Počet členů každoročně kolísá od sedmi do patnácti, letos chodí deset dětí a včera přišli dva noví, celkem tedy dvanáct. Trénujeme každý týden ve středu dvě hodiny. V rámci kroužku hrajeme interní ligu jen mezi sebou.

Předminulý týden – 24. března – jsme byli v Kroměříži na celorepublikovém finále Ligy škol 2012, kluci zahráli dobře a skončili čtvrtí z devíti startujících družstev. Dnes se utkali věkově příbuzní hráči, ale uměním velmi rozdílní. Někteří hrají dlouhé roky, jiní šprtec teprve zkouší. Pro nováčky je to velmi dobrá konfrontace a možnost se naučit něco více. I pro zkušené hráče není jednoduché se prosadit proti začátečníkům, je to pro ně dobrá škola. Musí se naučit přehrát slabšího. Například dnes osmý Kryštof Stříž teprve včera poprvé přišel do kroužku a dnes už dal i nějaké góly.

Chtěl bych všechny pozvat počátkem červa do Orlovny v Boskovicích kde proběhne turnaj Českého poháru kategorie ČP12. Sem si mohou přijít zahrát jak děti z našeho kroužku, tak i neregistrovaní hráči. Zúčastní se nejlepší hráči z Boskovic, Brna a okolí. Jde o turnaj bez rozdílu kategorií. Hrají všichni mezi sebou, na věku nezáleží. Všichni sbírají body do své kategorie, ve kterých bojují o postup na finálový turnaj MČR, který letos hostí Praha“, doplnil na závěr vedoucí kroužku šprtce DDM Bohumil Feruga.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.