Šprtec Boskovice

2. červen '12

Jakub David třetí na Mistrovství světa

O víkendu se v Polském městě Wodzislaw Slaski uskutečnilo již třetí Mistrovství Světa ve stolních hokejích – World Multitable – Hockey Championschip. Téměř stovku účastníků, kteří se do Polského malebného městečka sjeli z deseti států, přivítalo luxusní prostředí a příjemná obsluha hotelu Amadeus. Strávili zde příjemné a i velmi náročné tři dny. Většina hráčů a hráček zde totiž odehrála všechny tři disciplíny MS Multitable a těmi byly Air Hockey (hokej na vzduchovém polštáři), Billiard-hockey (nám nejznámější – po česku šprtec) a Rod-hockey (táhlový hokej), které odehrály kategorie mužů, žen a juniorů.

Mezi českými reprezentanty bylo možno spatřit i dva boskovické hráče v kategorii mužů – Jakuba Davida a Bohumila Ferugu, kteří si účast vybojovali svými vynikajícími výkony a umístěním v konečném pořadí Českého poháru za rok 2011 ve šprtci.

Hlavní disciplínou pro oba jmenované, stejně jako pro většinu českých reprezentantů byl Billiard-Hockey. V něm je los, po úvodních dvou kolech, které boskovičtí hráči vítězně zvládli, svedl ve čtvrtfinále proti sobě. Jako vítěz z duelu vyšel mladší (prvním rokem mezi muži) Jakub David a dostal se tak do bojů o medaile. V něm podlehl pouze v semifinále pozdějšímu Mistru světa – Miloslavu Machovi. V boji o třetí místo uspěl a vybojoval tak (po loňském titulu z ME v kategorii juniorů) fantastickou bronzovou medaili na Mistrovství světa v kategorii mužů. Bohumil Feruga obsadil solidní 9. příčku.

Další disciplínou byl na pořadu Air-Hockey. V něm potvrdil nadvládu ruských reprezentantů ziskem titulu German Vargin, Bohumil Feruga obsadil pěkné 9. místo, Jakub David skončil 24.

Celý šampionát jednotlivců končil stolním hokejem kategorie Rod-Hockey. V něm získal titul čech Václav Truhlář, který ve finále zdolal Michaela Eklunda ze Švédska. Jakub David uzavíral první desítku, Bohumil Feruga skončil 21.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Polish Open

so 8. červen '19 / Žory - Polsko

1. liga 4/6

so 8. červen '19 / Dobrá Voda

BOSKOVICE - DOBRÁ VODA
DOBRÁ VODA - DRAGONS
DRAGONS - BOSKOVICE

2. liga 3/5

ne 16. červen '19 / Žďár nad Svitavou

STOCHOV - BŘECLAV
BŘECLAV - MOST
STOCHOV - STRELICE
DRAGONS - BOSKOVICE
BŘECLAV - STOCHOV
BOSKOVICE - BOHUNICE
BOHUNICE - DRAGONS
DRAGONS - MOST
MOST - BŘECLAV
BOSKOVICE - ZDAR
MOST - STRELICE
STOCHOV - BOSKOVICE
ZDAR - BOSKOVICE
STRELICE - STOCHOV
STRELICE - MOST
 

Žďár nad Sázavou – ČP24

so 22. červen '19 / Žďár nad Sázavou

1. liga 5/6

so 5. říjen '19 / Ostrava

BOSKOVICE - OSTRAVA
BOSKOVICE - DRAGONS
DRAGONS - BŘECLAV
OSTRAVA - BŘECLAV

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.