Šprtec Boskovice

2. červen '12

Jakub David třetí na Mistrovství světa

O víkendu se v Polském městě Wodzislaw Slaski uskutečnilo již třetí Mistrovství Světa ve stolních hokejích – World Multitable – Hockey Championschip. Téměř stovku účastníků, kteří se do Polského malebného městečka sjeli z deseti států, přivítalo luxusní prostředí a příjemná obsluha hotelu Amadeus. Strávili zde příjemné a i velmi náročné tři dny. Většina hráčů a hráček zde totiž odehrála všechny tři disciplíny MS Multitable a těmi byly Air Hockey (hokej na vzduchovém polštáři), Billiard-hockey (nám nejznámější – po česku šprtec) a Rod-hockey (táhlový hokej), které odehrály kategorie mužů, žen a juniorů.

Mezi českými reprezentanty bylo možno spatřit i dva boskovické hráče v kategorii mužů – Jakuba Davida a Bohumila Ferugu, kteří si účast vybojovali svými vynikajícími výkony a umístěním v konečném pořadí Českého poháru za rok 2011 ve šprtci.

Hlavní disciplínou pro oba jmenované, stejně jako pro většinu českých reprezentantů byl Billiard-Hockey. V něm je los, po úvodních dvou kolech, které boskovičtí hráči vítězně zvládli, svedl ve čtvrtfinále proti sobě. Jako vítěz z duelu vyšel mladší (prvním rokem mezi muži) Jakub David a dostal se tak do bojů o medaile. V něm podlehl pouze v semifinále pozdějšímu Mistru světa – Miloslavu Machovi. V boji o třetí místo uspěl a vybojoval tak (po loňském titulu z ME v kategorii juniorů) fantastickou bronzovou medaili na Mistrovství světa v kategorii mužů. Bohumil Feruga obsadil solidní 9. příčku.

Další disciplínou byl na pořadu Air-Hockey. V něm potvrdil nadvládu ruských reprezentantů ziskem titulu German Vargin, Bohumil Feruga obsadil pěkné 9. místo, Jakub David skončil 24.

Celý šampionát jednotlivců končil stolním hokejem kategorie Rod-Hockey. V něm získal titul čech Václav Truhlář, který ve finále zdolal Michaela Eklunda ze Švédska. Jakub David uzavíral první desítku, Bohumil Feruga skončil 21.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

ČP36 – Břeclav

so 12. září '20 / Břeclav

2. liga, 2. kolo

ne 20. září '20 / Boskovice

10:00      Střelice - Bohunice 11:30      Bohunice - Boskovice 13:00     Boskovice - Střelice 14:30     Bohunice - Střelice 16:00     Střelice - Boskovice

2. liga, 5. kolo

ne 18. říjen '20 / Bohunice

10:00 Modřice - Boskovice 11:30 Litvínov - Boskovice 13:00 Boskovice - Bohunice

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.