Šprtec Boskovice

28. říjen '12

Závěrečná kola ligových soutěží družstev

V sobotu a neděli třetí říjnový víkend proběhla závěrečná kola 1. a 2. liga družstev.

V sobotu zajížděl elitní výběr týmu BHK Orel Boskovice ke klasickému trojutkání do Žďáru nad Sázavou. Zde se Boskovičtí hráči utkali mimo domácích také s týmem SHL SDS EXMOST Brno, se kterým měl svést boje o přední příčky prvoligové tabulky.

Nejdříve porazili brněnští hráči domácí po vyrovnaném začátku nakonec vcelku jednoznačně 14:6.

Poté již nastala na šprtecových stolech bitva mezi Boskovicemi a týmem SHL Brno. Utkání začalo lépe pro brněnské, po první směně se ujali vedení o jediný bod, které však hned ve druhé směně boskovičtí Orli dokázali smazat. Třetí směna byla opět vyrovnaná, ve čtvrté se poprvé v průběhu utkání dostali do vedení Boskovičtí hráči. To, že bodové vedení zase tak moc neznamená, dokázali Boskovickým hráčům zkušení brněnští matadoři. V této poslední směně dokázali vývoj utkání úplně otočit a zvítězili nejtěsnějším rozdílem 6:5. Nejlepším hráčem Boskovic byl v tomto utkání zkušený Bohumil Feruga.

Ihned po této velmi nešťastné a zdrcující porážce nastoupil tým z Boskovic proti domácím. I když bylo zpočátku těžké najít klid a především herní pohodu, nakonec utkání vítězně zvládli v poměru 11:8. Nejlepším boskovickým hráčem v tomto utkání byl Jakub David.

Těsná prohra s Brnem znamenala ztrátu medailových ambicí, ale i 4. místo, za třetím Doudeen Teamem pouze o horší vzájemný zápas, je vynikajícím úspěchem a historicky nejlepším umístěním Boskovic v 1. lize družstev.

Statistiky Boskovických hráčů:

  • Bohumil Feruga (6 výher – 2 remízy – 1 porážka)
  • Jakub David (6 – 1 – 2)
  • Michal Odehnal (3 – 3 – 3)
  • Vít Vondál (1 – 1 – 2)
  • Jaromír Tkáč (2 – 1 – 4)
  • Ondřej Procházka (1 – 3 – 3)
  • Josef Procházka (1 – 1 – 3)

V neděli hostil boskovický druholigový tým dalších šest druholigových týmů. Ve svých třech utkáních však zvítězil pouze jednou – s hráči Žďáru nad Sázavou v poměru 3:2. Po dvou porážkách, s Bohunicemi a Kr. Polem (obě shodně 3:6), bylo jasné, že Boskovice ani ve druhé lize družstev na „bednu“ nedosáhnou – stejně jako v lize první obsadily 4. místo. Nejlepším boskovickým hráčem dne byl Dominik Fiala (3 výhry – 1 remíza – 2 porážky).

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.