Šprtec Boskovice

19. listopad '12

Boskovice byly v Českomoravském poháru vidět

V sobotu 10. listopadu proběhlo na dvou místech v Brně – v Bohunicích a Králově Poli – semifinálové kolo Českomoravského poháru družstev, tentokráte i se zahraniční účastí. Rekordních 22 českých týmů a dalších 6 družstev z Polska se mezi sebou utkalo v pěti až šestičlenných skupinách o postup do nedělního finále, do kterého postupoval vždy jen vítěz skupiny.

Boskovický klub vyslal do bojů o cennou trofej dva týmy. „B” tým byl nalosován do velice těžké pětičlenné skupiny, kde své síly musel dvakrát poměřit s prvoligovými družstvy. Po jedné výhře, jedné remíze a dvou prohrách obsadil „B” tým ve skupině 4. místo – celkově to znamenalo 16. příčku. Nejlepším hráčem „B” týmu byl David Řehůřek, dále reprezentovali Josef Procházka, Vojtěch David a Dominik Fiala.

Boskovické „áčko”se řadilo mezi kandidáty na postup do nedělního finále a toto očekávání až nečekaně hladce splnilo. Po jednoznačných výhrách s týmem Litvínova a týmem z Polska se ve skupině střetlo v semifinálovém utkání s prvoligovým týmem z Mostu. Přes něj bez problémů postoupili boskovičtí hráči do přímého boje o postup do nedělního finále se silným týmem z Uherčic. Po dvou směnách vcelku vyrovnané utkání nakonec dokázali Boskovice naklonit v poslední směně na svou stranu a zajistili si tak postup do nedělního finále.

V neděli se utkalo pět vítězů skupin ze sobotního semifinále v opravdu napínavých finálových kláních. Boskovice po remíze s SHL SDS EXMOST Brno, výhře s Moravskou Orlicí Brno a prohře s týmem Doudeen Team Brno před posledním utkáním stále teoreticky mohli pomýšlet i na celkové prvenství. Poslední utkání s hráči z BHC Dragons Brno bylo po celou dobu velice vyrovnané a napínavé, štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Dragonů, kteří utkání zvládli a vyhráli 1:0. Toto vítězství pro ně znamenalo zisk trofeje, druhou příčku obsadili Doudeen Team Brno a skvělé třetí místo patří týmu BHK Orel Boskovice.

V Boskovické dresu nastoupili a vzorně reprezentovali:

  • Jakub David (nejlepší hráč celého finále, statistika – 14 výher – 6 remíz, 3 prohry)
  • Bohumil Feruga (11 – 5 – 4)
  • Vít Vondál (6 – 1 – 4)
  • Michal Odehnal (10 – 1 – 7)

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.