Šprtec Boskovice

30. listopad '12

Vojtěch David mistrem České republiky

Tradičně připadl na poslední listopadový víkend vrchol sezony hráčů šprtce – konalo se Mistrovství republiky jednotlivců. Po loňském pořadatelství Boskovic se tentokrát hrálo v hlavním městě Praze. Vrcholem toto klání bylo pro skutečně nejlepší hráče – pro 32 mužů, 8 juniorů, 8 žen, 8 starších žáků a 6 mladších žáků, kteří se z velkého počtu (celkově téměř 600) hráčů museli na Mistrovství České republiky kvalifikovat a pro mnohé je pouhá účast úspěchem.

Postoupit se tentokráte podařilo 7 boskovickým hráčům, což je prozatímní maximum.

Největší zastoupení měli boskovičtí v nejsilněji obsazené kategorii, kategorii mužů. Nikdo z nich bohužel do elitní desítky neproniknul, nejlépe zahrál Ondřej Procházka, který obsadil 13. příčku, což je při jeho první účasti na mistrovství velmi pěkný výsledek. V polovině výsledkové listiny skončil Michal Odehnal (15. místo).

Trošku zklamáním je výsledek dvou nejzkušenějších hráčů Jakuba Davida a Bohumila Ferugy, kterým se na tomto vrcholovém klání v poslední době nedaří – obsadili 26. a 29. příčku. Snad jim bude více svědčit odlišný systém, kterým se bude hrát MČR od příští sezony.

Velice ceněný titul pro rok 2012 získal Aleš Tichavský z týmu Šprtmejkři Ostrava. V kategoriích bez účasti hráčů z Boskovic, tj. junioři a ženy se stali mistry Ondřej Muller z Mostu a Petra Zajíčková ze Žďáru nad Sázavou.

První účast na mistrovství absolvovala v kategorii mladších žáků Martina Ferugová, kde obsadila solidní 5. příčku. Mistrem ČR v této kategorii se stal Vojtěch Jandečka z Mostu.

Největšího úspěchu dosáhli hráči Boskovic v kategorii starších žáků, kde své letité zkušenosti zúročili Vojtěch David a Jan Feruga. Vojta prošel suverénně celým kláním bez porážky (jako jediný), Jan i přes nevydařený závěr turnaje udržel druhou příčku.

Boskovický klub BHK Orel Boskovice si tedy z hlavního města odváží jeden titul Mistra ČR a jednu stříbrnou medaili. V medailovém pořadí klubů ho tyto výsledky řadí na skvělou třetí příčku mezi všemi kluby!

Komentář Martina Kučery k mistrovství si můžete přečíst na webových stránkách Unie hráčů stolního hokeje, kde se nachází také fotogalerie události a přehled výsledků. Na stejném webu připomínáme shrnutí loňského mistrovství pořádaného našim klubem v Boskovicích.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Polish Open

so 8. červen '19 / Žory - Polsko

1. liga 4/6

so 8. červen '19 / Dobrá Voda

BOSKOVICE - DOBRÁ VODA
DOBRÁ VODA - DRAGONS
DRAGONS - BOSKOVICE

2. liga 3/5

ne 16. červen '19 / Žďár nad Svitavou

STOCHOV - BŘECLAV
BŘECLAV - MOST
STOCHOV - STRELICE
DRAGONS - BOSKOVICE
BŘECLAV - STOCHOV
BOSKOVICE - BOHUNICE
BOHUNICE - DRAGONS
DRAGONS - MOST
MOST - BŘECLAV
BOSKOVICE - ZDAR
MOST - STRELICE
STOCHOV - BOSKOVICE
ZDAR - BOSKOVICE
STRELICE - STOCHOV
STRELICE - MOST
 

Žďár nad Sázavou – ČP24

so 22. červen '19 / Žďár nad Sázavou

1. liga 5/6

so 5. říjen '19 / Ostrava

BOSKOVICE - OSTRAVA
BOSKOVICE - DRAGONS
DRAGONS - BŘECLAV
OSTRAVA - BŘECLAV

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.