Šprtec Boskovice

30. listopad '12

Vojtěch David mistrem České republiky

Tradičně připadl na poslední listopadový víkend vrchol sezony hráčů šprtce – konalo se Mistrovství republiky jednotlivců. Po loňském pořadatelství Boskovic se tentokrát hrálo v hlavním městě Praze. Vrcholem toto klání bylo pro skutečně nejlepší hráče – pro 32 mužů, 8 juniorů, 8 žen, 8 starších žáků a 6 mladších žáků, kteří se z velkého počtu (celkově téměř 600) hráčů museli na Mistrovství České republiky kvalifikovat a pro mnohé je pouhá účast úspěchem.

Postoupit se tentokráte podařilo 7 boskovickým hráčům, což je prozatímní maximum.

Největší zastoupení měli boskovičtí v nejsilněji obsazené kategorii, kategorii mužů. Nikdo z nich bohužel do elitní desítky neproniknul, nejlépe zahrál Ondřej Procházka, který obsadil 13. příčku, což je při jeho první účasti na mistrovství velmi pěkný výsledek. V polovině výsledkové listiny skončil Michal Odehnal (15. místo).

Trošku zklamáním je výsledek dvou nejzkušenějších hráčů Jakuba Davida a Bohumila Ferugy, kterým se na tomto vrcholovém klání v poslední době nedaří – obsadili 26. a 29. příčku. Snad jim bude více svědčit odlišný systém, kterým se bude hrát MČR od příští sezony.

Velice ceněný titul pro rok 2012 získal Aleš Tichavský z týmu Šprtmejkři Ostrava. V kategoriích bez účasti hráčů z Boskovic, tj. junioři a ženy se stali mistry Ondřej Muller z Mostu a Petra Zajíčková ze Žďáru nad Sázavou.

První účast na mistrovství absolvovala v kategorii mladších žáků Martina Ferugová, kde obsadila solidní 5. příčku. Mistrem ČR v této kategorii se stal Vojtěch Jandečka z Mostu.

Největšího úspěchu dosáhli hráči Boskovic v kategorii starších žáků, kde své letité zkušenosti zúročili Vojtěch David a Jan Feruga. Vojta prošel suverénně celým kláním bez porážky (jako jediný), Jan i přes nevydařený závěr turnaje udržel druhou příčku.

Boskovický klub BHK Orel Boskovice si tedy z hlavního města odváží jeden titul Mistra ČR a jednu stříbrnou medaili. V medailovém pořadí klubů ho tyto výsledky řadí na skvělou třetí příčku mezi všemi kluby!

Komentář Martina Kučery k mistrovství si můžete přečíst na webových stránkách Unie hráčů stolního hokeje, kde se nachází také fotogalerie události a přehled výsledků. Na stejném webu připomínáme shrnutí loňského mistrovství pořádaného našim klubem v Boskovicích.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.