Šprtec Boskovice

1. duben '13

Finále žákovských soutěží v Mostě

Po oba víkendové dny – 23. i 24. března probíhalo na 15. Základní škole v Mostě finále žákovských soutěží ve stolním hokeji.

Pro boskovické hráče pod hlavičkou DDM Boskovice to bylo především v sobotu již 14. ročník finále ligy škol a v neděli pak finále Žákovské tour, obojí v billiard-hockey.

Do osmičlenného finálového turnaje družstev – Ligy škol, se probojovala čtyři nejlepší družstva z Čech a a další čtyři z Moravy. Z českého semifinále (které se odehrálo v Praze) se do finálového klání postoupily hned 3 mostecké školy a ZŠ Meziboří. Z Moravy to byly mimo Boskovic také ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou, Břeclav a CVČ Kohoutovice.

A především domácí týmy prokazovaly větší kvalitu a vyhranost. Mezi prvních 5 týmů pustily jediného zástupce Moravy – CVČ Kohoutovice, na stříbrnou příčku. Vítězství si vybojovala 10. ZŠ Most.

Boskovickému týmu se od počátku nedařilo, nemohl se opřít ani o výkony svých opor Vojty Davida a Jana Ferugy. Po 1 výhře, 2 remízách a 4 prohrách to pro Boskovice znamenalo konečnou 7. příčku. Dále v týmu pod vedením trenéra Bohumila Ferugy nastoupili Mojmír Stloukal a Jáchym Patloka.

Ještě v sobotu, po skončení soutěží v billiard-hockey, se uskutečnil 1. ročník Ligy škol v táhlovém hokeji. Boskovičtí hráči zavzpomínali na dětská léta a oprášili své dovednosti v táhlovém hokeji a podlehli nakonec (v mnohem slabší konkurenci než v billiard – hockey) pouze specialistům – celkovému vítězi Black Sharks Most (0:9) a obsadili 2. příčku.

V neděli čekalo nejlepší žáky z uplynulého ročníku finále žákovské tour jednotlivců – TOP 16. Jako vítěz základní části vstupoval do soutěže Vojtěch David, ze 4. místa Jan Feruga, z pozic náhradníků pak i Jáchym Patloka a Mojmír Stloukal.

Vojta David své kvality bezesporu potvrdil, nenašel za celý průběh soutěže přemožitele a zvítězil, před Tomášem Sýkorou (Litvínov) a Josefem Sadilem (Pečky). Jan Feruga po smolném průběhu semifinálové skupiny obsadil sedmou příčku, Mojmír Stloukal skončil desátý a Jáchym Patloka dvanáctý.

Vojta tak zopakoval loňské vítěství v této soutěži. Historii vítězů žákovských soutěží si můžete prohlédnout na webu Sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou. U klubu BHC Most si můžete přečíst komentář k celému víkendu.