Šprtec Boskovice

1. duben '13

Finále žákovských soutěží v Mostě

Po oba víkendové dny – 23. i 24. března probíhalo na 15. Základní škole v Mostě finále žákovských soutěží ve stolním hokeji.

Pro boskovické hráče pod hlavičkou DDM Boskovice to bylo především v sobotu již 14. ročník finále ligy škol a v neděli pak finále Žákovské tour, obojí v billiard-hockey.

Do osmičlenného finálového turnaje družstev – Ligy škol, se probojovala čtyři nejlepší družstva z Čech a a další čtyři z Moravy. Z českého semifinále (které se odehrálo v Praze) se do finálového klání postoupily hned 3 mostecké školy a ZŠ Meziboří. Z Moravy to byly mimo Boskovic také ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou, Břeclav a CVČ Kohoutovice.

A především domácí týmy prokazovaly větší kvalitu a vyhranost. Mezi prvních 5 týmů pustily jediného zástupce Moravy – CVČ Kohoutovice, na stříbrnou příčku. Vítězství si vybojovala 10. ZŠ Most.

Boskovickému týmu se od počátku nedařilo, nemohl se opřít ani o výkony svých opor Vojty Davida a Jana Ferugy. Po 1 výhře, 2 remízách a 4 prohrách to pro Boskovice znamenalo konečnou 7. příčku. Dále v týmu pod vedením trenéra Bohumila Ferugy nastoupili Mojmír Stloukal a Jáchym Patloka.

Ještě v sobotu, po skončení soutěží v billiard-hockey, se uskutečnil 1. ročník Ligy škol v táhlovém hokeji. Boskovičtí hráči zavzpomínali na dětská léta a oprášili své dovednosti v táhlovém hokeji a podlehli nakonec (v mnohem slabší konkurenci než v billiard – hockey) pouze specialistům – celkovému vítězi Black Sharks Most (0:9) a obsadili 2. příčku.

V neděli čekalo nejlepší žáky z uplynulého ročníku finále žákovské tour jednotlivců – TOP 16. Jako vítěz základní části vstupoval do soutěže Vojtěch David, ze 4. místa Jan Feruga, z pozic náhradníků pak i Jáchym Patloka a Mojmír Stloukal.

Vojta David své kvality bezesporu potvrdil, nenašel za celý průběh soutěže přemožitele a zvítězil, před Tomášem Sýkorou (Litvínov) a Josefem Sadilem (Pečky). Jan Feruga po smolném průběhu semifinálové skupiny obsadil sedmou příčku, Mojmír Stloukal skončil desátý a Jáchym Patloka dvanáctý.

Vojta tak zopakoval loňské vítěství v této soutěži. Historii vítězů žákovských soutěží si můžete prohlédnout na webu Sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou. U klubu BHC Most si můžete přečíst komentář k celému víkendu.

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Polish Open

so 8. červen '19 / Žory - Polsko

1. liga 4/6

so 8. červen '19 / Dobrá Voda

BOSKOVICE - DOBRÁ VODA
DOBRÁ VODA - DRAGONS
DRAGONS - BOSKOVICE

2. liga 3/5

ne 16. červen '19 / Žďár nad Svitavou

STOCHOV - BŘECLAV
BŘECLAV - MOST
STOCHOV - STRELICE
DRAGONS - BOSKOVICE
BŘECLAV - STOCHOV
BOSKOVICE - BOHUNICE
BOHUNICE - DRAGONS
DRAGONS - MOST
MOST - BŘECLAV
BOSKOVICE - ZDAR
MOST - STRELICE
STOCHOV - BOSKOVICE
ZDAR - BOSKOVICE
STRELICE - STOCHOV
STRELICE - MOST
 

Žďár nad Sázavou – ČP24

so 22. červen '19 / Žďár nad Sázavou

1. liga 5/6

so 5. říjen '19 / Ostrava

BOSKOVICE - OSTRAVA
BOSKOVICE - DRAGONS
DRAGONS - BŘECLAV
OSTRAVA - BŘECLAV

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.