Šprtec Boskovice

25. červenen '13

Czech Open 2013 Boskovice

O víkendu 13. a 14. července 2013 se na Zimním stadionu v Boskovicích konal největší mezinárodní turnaj ve stolních hokejích sezony Czech Open 2013. Předcházely mu dlouhé přípravy našeho klubu BHK Orel Boskovice ve spolupráci s Jednotou Orel Boskovice a za přispění Jihomoravského kraje a města Boskovice.

Pro účastníky ze čtyř zemí byly připraveny klasické trofeje v podobě pohárů a medailí, netradičně však pro tři nejlepší ve všech kategoriích a to ve všech třech odehraných disciplínách. Příjemným překvapením byly bohaté dárkové koše.

Největší turnaj se sehrál v sobotu ve šprtci. Za účasti 114 hráčů všech kategorií se sedm odehraných utkání z boskovických účastníků nejlépe vydařilo Michalu Odehnalovi, který hned čtyři vyhrál a z jediného odcházel poražen. Tento výkon mu přinesl celkově 16. příčku a také dávku kvalifikačních bodů na Mistrovství České republiky 2013. Následovali jej Bohumil Feruga na 20. a Jakub David na 27. místě.

• 103. Vojtěch Borkovec

Celkovým vítězem sobotního turnaje se stal neporažený Jaroslav Frankl junior z klubu BHC Dragons Brno, na stupeň vítězů jej doprovázeli za klub FS Sokol Stochov-Pečky stříbrný Václav Tůma senior a bronzový Jiří Nagy.

Celkové výsledky turnaje si můžete prohlédnout v přehledné tabulce na webu Unie hráčů stolního hokeje. Na stejném místě si můžete přečíst i komentář či prohlédnout fotogalerii. Krátkou reportáž s komentáři pořadatele Bohumila Ferugy, sekretáře Unie hráčů stolního hokoje Dalibora Kyzlinka i zástupců města Boskovice můžete shlédnout na YouTube kanálu Boskovické televize.

Na nedělní dopoledne byly připraveny dva air-hockeyové stoly, na kterých svůj postřeh a rychlou ruku srovnalo 34 účastníků. Z boskovických se v konečném umístění vyjímal výsledek Bohumila Ferugy, který obsadil pátou příčku. Dále obsadil Jakub David místo třinácté a David Řehůřek jednatřicáté.

Turnaji dominovali mladí brněnští hráči. Vítězem v air-hockey se stal Jaromír Procházka z týmu Neofight Brno, druhou příčku bral Ladislav Šustáček za SHL SDS EXMOST Brno a třetí byl také z Neofight Brno Lukáš Procházka. Pár slov k soutěži a její výsledky jsou k nahlédnutí na stránkách Českého svazu Air-hockey.

Jako poslední na programu bylo klání v táhlovém hokeji Chem

oplast v neděli odpoledne. Z něj si bez jediné porážky odvezl pohár pro vítěze slovenský Marián Chlebana. Druhé místo obsadil Václav Truhlář a třetí Patrik Juchelka, oba za SHL SDS EXMOST Brno.

Za Boskovice v této kategorii startovali Jakub David (9. místo) a David Řehůřek (32. místo). Výsledky i s komentářem k turnaji najdete na webu Českého svazu rod hockey.

Hluboké gratulace patří vítězům, náš dík mají všichni účastníci turnaje, kteří si našli čas na návštěvu našeho města i přesto, že se turnaj konal v době prázdnin.

Největší poděkování a obdiv však obdrží Bohumil Feruga, který na svých bedrech již dlouhá léta nese provoz boskovického šprtce na reprezentativní a konkurenceschopné úrovni, a bez nějž by se Czech Open 2013 zajisté konalo v jiném koutě naší země.