Šprtec Boskovice

25. červenen '13

Czech Open 2013 Boskovice

O víkendu 13. a 14. července 2013 se na Zimním stadionu v Boskovicích konal největší mezinárodní turnaj ve stolních hokejích sezony Czech Open 2013. Předcházely mu dlouhé přípravy našeho klubu BHK Orel Boskovice ve spolupráci s Jednotou Orel Boskovice a za přispění Jihomoravského kraje a města Boskovice.

Pro účastníky ze čtyř zemí byly připraveny klasické trofeje v podobě pohárů a medailí, netradičně však pro tři nejlepší ve všech kategoriích a to ve všech třech odehraných disciplínách. Příjemným překvapením byly bohaté dárkové koše.


Největší turnaj se sehrál v sobotu ve šprtci. Za účasti 114 hráčů všech kategorií se sedm odehraných utkání z boskovických účastníků nejlépe vydařilo Michalu Odehnalovi, který hned čtyři vyhrál a z jediného odcházel poražen. Tento výkon mu přinesl celkově 16. příčku a také dávku kvalifikačních bodů na Mistrovství České republiky 2013. Následovali jej Bohumil Feruga na 20. a Jakub David na 27. místě.

Ostatní boskovičtí reprezentanti se umístili takto:

 • 32. Josef Procházka senior
 • 35. Dominik Fiala
 • 36. Josef Procházka junior
 • 50. Ondřej Procházka
 • 54. David Řehůřek
 • 73. Jakub Polák
 • 92. Jan Feruga
 • 93. Mojmír Stloukal
 • 98. Dominik Feruga
 • 100. Tomáš Přikryl
 • 103. Vojtěch Borkovec

Celkovým vítězem sobotního turnaje se stal neporažený Jaroslav Frankl junior z klubu BHC Dragons Brno, na stupeň vítězů jej doprovázeli za klub FS Sokol Stochov-Pečky stříbrný Václav Tůma senior a bronzový Jiří Nagy.

Celkové výsledky turnaje si můžete prohlédnout v přehledné tabulce na webu Unie hráčů stolního hokeje. Na stejném místě si můžete přečíst i komentář či prohlédnout fotogalerii. Krátkou reportáž s komentáři pořadatele Bohumila Ferugy, sekretáře Unie hráčů stolního hokoje Dalibora Kyzlinka i zástupců města Boskovice můžete shlédnout na YouTube kanálu Boskovické televize.


Na nedělní dopoledne byly připraveny dva air-hockeyové stoly, na kterých svůj postřeh a rychlou ruku srovnalo 34 účastníků. Z boskovických se v konečném umístění vyjímal výsledek Bohumila Ferugy, který obsadil pátou příčku. Dále obsadil Jakub David místo třinácté a David Řehůřek jednatřicáté.

Turnaji dominovali mladí brněnští hráči. Vítězem v air-hockey se stal Jaromír Procházka z týmu Neofight Brno, druhou příčku bral Ladislav Šustáček za SHL SDS EXMOST Brno a třetí byl také z Neofight Brno Lukáš Procházka. Pár slov k soutěži a její výsledky jsou k nahlédnutí na stránkách Českého svazu Air-hockey.

Jako poslední na programu bylo klání v táhlovém hokeji Chem


oplast v neděli odpoledne. Z něj si bez jediné porážky odvezl pohár pro vítěze slovenský Marián Chlebana. Druhé místo obsadil Václav Truhlář a třetí Patrik Juchelka, oba za SHL SDS EXMOST Brno.

Za Boskovice v této kategorii startovali Jakub David (9. místo) a David Řehůřek (32. místo). Výsledky i s komentářem k turnaji najdete na webu Českého svazu rod hockey.


Hluboké gratulace patří vítězům, náš dík mají všichni účastníci turnaje, kteří si našli čas na návštěvu našeho města i přesto, že se turnaj konal v době prázdnin.

Největší poděkování a obdiv však obdrží Bohumil Feruga, který na svých bedrech již dlouhá léta nese provoz boskovického šprtce na reprezentativní a konkurenceschopné úrovni, a bez nějž by se Czech Open 2013 zajisté konalo v jiném koutě naší země.

 

Komentáře

Další aktuality naleznete v archivu.

Kalendář událostí

Polish Open

so 8. červen '19 / Žory - Polsko

1. liga 4/6

so 8. červen '19 / Dobrá Voda

BOSKOVICE - DOBRÁ VODA
DOBRÁ VODA - DRAGONS
DRAGONS - BOSKOVICE

2. liga 3/5

ne 16. červen '19 / Žďár nad Svitavou

STOCHOV - BŘECLAV
BŘECLAV - MOST
STOCHOV - STRELICE
DRAGONS - BOSKOVICE
BŘECLAV - STOCHOV
BOSKOVICE - BOHUNICE
BOHUNICE - DRAGONS
DRAGONS - MOST
MOST - BŘECLAV
BOSKOVICE - ZDAR
MOST - STRELICE
STOCHOV - BOSKOVICE
ZDAR - BOSKOVICE
STRELICE - STOCHOV
STRELICE - MOST
 

Žďár nad Sázavou – ČP24

so 22. červen '19 / Žďár nad Sázavou

1. liga 5/6

so 5. říjen '19 / Ostrava

BOSKOVICE - OSTRAVA
BOSKOVICE - DRAGONS
DRAGONS - BŘECLAV
OSTRAVA - BŘECLAV

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.