Šprtec Boskovice

Úspěchy

Týmové soutěže

První a druhá liga družstev

Mezi klubové úspěchy se nepochybně řadí dvojnásobné vítězství ve II. lize družstev ve druhé polovině 90. let a účast v semifinále Českomoravského poháru družstev v roce 2000 a 2007. V první sezoně prvoligové účasti (v roce 2009) boskovičtí hráči obsadili jako nováček v 1. lize družstev velice pěkné 7. místo, které v roce následujícím ještě o jednu příčku vylepšili.

Liga škol

I v této žákovské soutěži šprtce sklízejí naši mladí hráči úspěchy. Velký podíl na tom má ředitelka boskovického Domu Dětí a Mládeže Boskovice, která podpořila otevření zájmového kroužku šprtce. Kroužek se od roku 2000 těší velké oblibě. Počátek úspěchů byl v roce 2002, kdy se tým DDM Boskovice poprvé zúčastnil celostátního finále Ligy škol a obsadil 7. příčku. V roce 2004 to už bylo 1. místo na regionálním semifinále a 2. v celostátním finále. Tento úspěch týmu zajistil postup na evropské finále do Czyzowic v Polsku, kde obsadil druhou příčku. Poté se výborné výsledky v krajských kolech a regionálních semifinále staly samozřejmostí a na semifinálová kola se již jezdilo se dvěma týmy. Po třetím místě v celostátním finále v roce 2006, došel tým až na samotný vrchol v roce 2008, kdy se stal vítězem všech kol (krajské kolo i regionální semifinále) a soupeřům nedal šanci ani v místní Orlovně, kde se konalo celorepublikové finále. Družstvo DDM (ve složení Jakub David, Vít Vondál, Michal Odehnal a Jakub Polák) se tak stalo nejlepším žákovským družstvem v republice pro rok 2008!

Toto umístění sebou neslo i postup do Evropského kola Ligy škol v roce 2009. To se odehrálo v severočeském Mostě a i když byl tým značně hráčsky obměněn (složení Vojtěch David, David Řehůřek a Jan Feruga), získal zde titul nejlepšího žákovského družstva Evropy pro rok 2009!

V posledních letech dosahuje klub stolního hokeje úspěchů nejen na půdě sportovní. Pravidelně pořádá turnaje Českého poháru, různá kola Ligy škol od krajských kol až po republikové finále (v roce 2008). V roce 2010 se v Boskovicích uskutečnilo finálové klání TOP 8 pro nejlepších 8 hráčů předchozí sezony.

Vrcholem diplomatických úspěchů v roce 2010 byl zisk pořadatelství Mistrovství České republiky do Boskovic. 26. listopadu 2011 se v Zámeckém skleníku odehrají boje o republikové tituly ve všech věkových kategoriích. Do Boskovic se sjede 32 nejlepších mužů, 8 žen, 8 juniorů, 8 starších žáků a 6 mladších žáků z celé republiky. Široká boskovická veřejnost tak bude moci shlédnout jistě napínavé a dramatické boje o mistrovské tituly a další přední umístění těch nejlepších hráčů.

Největších úspěchů však dosáhli boskovičtí hráči mezi jednotlivci.

Soutěže jednotlivců

Mistrovství ČR

Na Mistrovství ČR mužů se doposud probojovalo 5 boskovických hráčů.

Nejčastější účastník (11 × na MČR) Bohumil Feruga stanul dvakrát na stupních vítězů – v roce 2001 a 2002 obsadil 3. a 2. místo, dále vybojoval několik dalších umístění v elitní desítce, Tomáš Sychra skončil v roce 2001 na 18. místě, Dominik Fiala byl v roce 2009 32. V loňském roce se poprvé objevili mezi muži Vít Vondál a Michal Odehnal a obsadili velice pěkné 5. a 9. místo.

Od sezony 2005 se boskovičtí hráči probojovávají na MČR i v mládežnických kategoriích – zde jsou medailová umístění:

  • V kategorii mladších žáků v sezoně 2009 obsadil Vojtěch David 2. místo
  • V kategorii starších žáků dosáhl Vít Vondál v sezoně 2005 úspěchu, když se stal Mistrem ČR. Jakub Ošlejšek ve stejném roce vystoupal na bronzovou příčku. Třetí skončil také Jakub David v roce 2007.
  • V kategorii juniorů dosáhl na titul Michal Odehnal, když se v roce 2009 stal Mistrem ČR. Na medaile ještě v této kategorii dosáhl Jakub David (2009 – 3. místo, 2010 – 2. Místo). Velkého úspěchu v uvedené kategorii dosáhli Vít Vondál (2007) a Jakub David (2010) když vyhráli Český pohár mezi juniory.

Mistrovství Evropy a světa

V roce 2004 se v Ostravě konalo za účasti hráčů ze 12 států historicky první Mistrovství světa, kde Bohumil Feruga obsadil 13. místo.

Ten se také účastnil v letech 2001 – 2003 Mistrovství Evropy. Po dvou druhých místech se mezi jednotlivci v roce 2003 ve švédském Lundu stal Mistrem Evropy.

V juniorské kategorii pak dosáhl boskovický šprtec úspěchu na ME v roce 2010 ve Slovenské Senici, kde bronz získal Jakub David a titul Mistra Evropy Michal Odehnal. O rok později se Jakubu Davidovi podařilo navázat na titul Michala Odehnala a přivezl z dalekého Petrohradu také juniorský titul.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.