Šprtec Boskovice

Úspěchy

Týmové soutěže

První a druhá liga družstev

Mezi klubové úspěchy se nepochybně řadí dvojnásobné vítězství ve II. lize družstev ve druhé polovině 90. let a účast v semifinále Českomoravského poháru družstev v roce 2000 a 2007. V první sezoně prvoligové účasti (v roce 2009) boskovičtí hráči obsadili jako nováček v 1. lize družstev velice pěkné 7. místo, které v roce následujícím ještě o jednu příčku vylepšili.

Liga škol

I v této žákovské soutěži šprtce sklízejí naši mladí hráči úspěchy. Velký podíl na tom má ředitelka boskovického Domu Dětí a Mládeže Boskovice, která podpořila otevření zájmového kroužku šprtce. Kroužek se od roku 2000 těší velké oblibě. Počátek úspěchů byl v roce 2002, kdy se tým DDM Boskovice poprvé zúčastnil celostátního finále Ligy škol a obsadil 7. příčku. V roce 2004 to už bylo 1. místo na regionálním semifinále a 2. v celostátním finále. Tento úspěch týmu zajistil postup na evropské finále do Czyzowic v Polsku, kde obsadil druhou příčku. Poté se výborné výsledky v krajských kolech a regionálních semifinále staly samozřejmostí a na semifinálová kola se již jezdilo se dvěma týmy. Po třetím místě v celostátním finále v roce 2006, došel tým až na samotný vrchol v roce 2008, kdy se stal vítězem všech kol (krajské kolo i regionální semifinále) a soupeřům nedal šanci ani v místní Orlovně, kde se konalo celorepublikové finále. Družstvo DDM (ve složení Jakub David, Vít Vondál, Michal Odehnal a Jakub Polák) se tak stalo nejlepším žákovským družstvem v republice pro rok 2008!

Toto umístění sebou neslo i postup do Evropského kola Ligy škol v roce 2009. To se odehrálo v severočeském Mostě a i když byl tým značně hráčsky obměněn (složení Vojtěch David, David Řehůřek a Jan Feruga), získal zde titul nejlepšího žákovského družstva Evropy pro rok 2009!

V posledních letech dosahuje klub stolního hokeje úspěchů nejen na půdě sportovní. Pravidelně pořádá turnaje Českého poháru, různá kola Ligy škol od krajských kol až po republikové finále (v roce 2008). V roce 2010 se v Boskovicích uskutečnilo finálové klání TOP 8 pro nejlepších 8 hráčů předchozí sezony.

Vrcholem diplomatických úspěchů v roce 2010 byl zisk pořadatelství Mistrovství České republiky do Boskovic. 26. listopadu 2011 se v Zámeckém skleníku odehrají boje o republikové tituly ve všech věkových kategoriích. Do Boskovic se sjede 32 nejlepších mužů, 8 žen, 8 juniorů, 8 starších žáků a 6 mladších žáků z celé republiky. Široká boskovická veřejnost tak bude moci shlédnout jistě napínavé a dramatické boje o mistrovské tituly a další přední umístění těch nejlepších hráčů.

Největších úspěchů však dosáhli boskovičtí hráči mezi jednotlivci.

Soutěže jednotlivců

Mistrovství ČR

Na Mistrovství ČR mužů se doposud probojovalo 5 boskovických hráčů.

Nejčastější účastník (11 × na MČR) Bohumil Feruga stanul dvakrát na stupních vítězů – v roce 2001 a 2002 obsadil 3. a 2. místo, dále vybojoval několik dalších umístění v elitní desítce, Tomáš Sychra skončil v roce 2001 na 18. místě, Dominik Fiala byl v roce 2009 32. V loňském roce se poprvé objevili mezi muži Vít Vondál a Michal Odehnal a obsadili velice pěkné 5. a 9. místo.

Od sezony 2005 se boskovičtí hráči probojovávají na MČR i v mládežnických kategoriích – zde jsou medailová umístění:

• V kategorii mladších žáků v sezoně 2009 obsadil Vojtěch David 2. místo
  • V kategorii starších žáků dosáhl Vít Vondál v sezoně 2005 úspěchu, když se stal Mistrem ČR. Jakub Ošlejšek ve stejném roce vystoupal na bronzovou příčku. Třetí skončil také Jakub David v roce 2007.
  • V kategorii juniorů dosáhl na titul Michal Odehnal, když se v roce 2009 stal Mistrem ČR. Na medaile ještě v této kategorii dosáhl Jakub David (2009 – 3. místo, 2010 – 2. Místo). Velkého úspěchu v uvedené kategorii dosáhli Vít Vondál (2007) a Jakub David (2010) když vyhráli Český pohár mezi juniory.

Mistrovství Evropy a světa

V roce 2004 se v Ostravě konalo za účasti hráčů ze 12 států historicky první Mistrovství světa, kde Bohumil Feruga obsadil 13. místo.

Ten se také účastnil v letech 2001 – 2003 Mistrovství Evropy. Po dvou druhých místech se mezi jednotlivci v roce 2003 ve švédském Lundu stal Mistrem Evropy.

V juniorské kategorii pak dosáhl boskovický šprtec úspěchu na ME v roce 2010 ve Slovenské Senici, kde bronz získal Jakub David a titul Mistra Evropy Michal Odehnal. O rok později se Jakubu Davidovi podařilo navázat na titul Michala Odehnala a přivezl z dalekého Petrohradu také juniorský titul.

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.