Šprtec Boskovice

Šprtec v Boskovicích v roce 2008

Týmové soutěže

Liga škol

V roce 2008 zaznamenal boskovický šprtec na týmové úrovni jednoznačně největšího úspěchu v dosavadní historii. V lize škol (soutěž školních družstev) se probojovalo družstvo, hrající pod hlavičkou DDM Boskovice, po vítěztvích v krajském kole, regionálním semifinále až do finále, které jsme také pořádali a to na místní Orlovně. Po velice těžkých zápasech a také s potřebnou dávkou štěstí, zde tým ve složení Jakub David, Michal Odehnal, Vít Vondál a Jakub Polák dobyl stupeň nejvyšší. Toto umístění s sebou nese i postup do evropského kola ligy škol, které se koná v průběhu roku 2009. Zde je třeba vyzdvihnout především impozantní výkon Jakuba Davida, který v celém ročníku ligy škol neztratil ani jeden bod – 23 zápasů – 23 výher.

Druhá liga družstev

Ve 2. lize družstev klub BHK Orel Boskovice, ukončil sezonu na třetím místě ve své skupině (druholigové skupiny jsou tři v celé ČR), které zaručovalo postup do finálového boje o druholigový pohár. Toho se účastnilo 5 nejlepších druholigových týmů z celé republiky. Zde jsme získali pohár, když jsme po jediné porážce od celkového vítěze – hráčů z Mostu obsadili 2. místo. Oporou týmu byl po celou sezonu opět Jakub David (jeho sezonní bilance – 38 výher-8 remíz-9 porážek – v celkovém hodnocení hráčů 2. ligy obsadil 2. místo), ve finálových bojích o Druholigový pohár byl nejlepší Jakub Ošlejšek.

Dále barvy klubu hájili: Kovář Roman, Fiala Dominik, Vondál Vít a Odehnal Michal.

První liga družstev

Tyto výborné výsledky a umístění nás opravňují startovat v sezoně 2009 v 1. lize družstev – v 18-ti leté historii boskovického šprtce je to poprvé, kdy se v Boskovicích bude hrát první liga družstev.

Českomoravský pohár

Klub se zapojil také do Českomoravského poháru družstev. V jarním kole, ve kterém jsme porazili i dva prvoligové kluby, jsme postoupili až do semifinálové skupiny. Tuto jsme odehráli na podzim, chybělo však trochu štěstíčka k umístění na třetím místě a tím k postupu do finále ČMP družstev.

Klubové a místní soutěže

Do místních soutěží a turnajů se zapojilo celkem 27 boskovických hráčů stolního hokeje, z toho bylo jen 7 starších 18 let (ostatní jsou žáci nebo junioři). Nejúspěšnějšími byli Bohumil Feruga a Jakub David.

Jednotlivci

Turnaje

Na turnajích jednotlivců, které se započítávají do Českého poháru se objevilo v roce 2008 celkem 14 boskovických hráčů. Jeden turnaj započítávaný do ČP jsme uspořádali 20. 10. také v Boskovicích – zvítězili zde domácí Bohumil Ferugapřed Jakubem Davidem a Vítem Vondálem.

Celkem devět boskovických hráčů se objevilo v konečném pořadí Českého poháru 2008 (do ČP bodovalo 132 hráčů). Umístění boskovických hráčů velmi ovlivnila neúčast na kvartálním turnaji v září 2008 v Dobré Vodě u Českých Budějovic:

• 28. Bohumil Feruga (v kategorii mužů – 19. místo)