Šprtec Boskovice

Šprtec v Boskovicích v roce 2008

Týmové soutěže

Liga škol

V roce 2008 zaznamenal boskovický šprtec na týmové úrovni jednoznačně největšího úspěchu v dosavadní historii. V lize škol (soutěž školních družstev) se probojovalo družstvo, hrající pod hlavičkou DDM Boskovice, po vítěztvích v krajském kole, regionálním semifinále až do finále, které jsme také pořádali a to na místní Orlovně. Po velice těžkých zápasech a také s potřebnou dávkou štěstí, zde tým ve složení Jakub David, Michal Odehnal, Vít Vondál a Jakub Polák dobyl stupeň nejvyšší. Toto umístění s sebou nese i postup do evropského kola ligy škol, které se koná v průběhu roku 2009. Zde je třeba vyzdvihnout především impozantní výkon Jakuba Davida, který v celém ročníku ligy škol neztratil ani jeden bod – 23 zápasů – 23 výher.

Druhá liga družstev

Ve 2. lize družstev klub BHK Orel Boskovice, ukončil sezonu na třetím místě ve své skupině (druholigové skupiny jsou tři v celé ČR), které zaručovalo postup do finálového boje o druholigový pohár. Toho se účastnilo 5 nejlepších druholigových týmů z celé republiky. Zde jsme získali pohár, když jsme po jediné porážce od celkového vítěze – hráčů z Mostu obsadili 2. místo. Oporou týmu byl po celou sezonu opět Jakub David (jeho sezonní bilance – 38 výher-8 remíz-9 porážek – v celkovém hodnocení hráčů 2. ligy obsadil 2. místo), ve finálových bojích o Druholigový pohár byl nejlepší Jakub Ošlejšek.

Dále barvy klubu hájili: Kovář Roman, Fiala Dominik, Vondál Vít a Odehnal Michal.

První liga družstev

Tyto výborné výsledky a umístění nás opravňují startovat v sezoně 2009 v 1. lize družstev – v 18-ti leté historii boskovického šprtce je to poprvé, kdy se v Boskovicích bude hrát první liga družstev.

Českomoravský pohár

Klub se zapojil také do Českomoravského poháru družstev. V jarním kole, ve kterém jsme porazili i dva prvoligové kluby, jsme postoupili až do semifinálové skupiny. Tuto jsme odehráli na podzim, chybělo však trochu štěstíčka k umístění na třetím místě a tím k postupu do finále ČMP družstev.

Klubové a místní soutěže

Do místních soutěží a turnajů se zapojilo celkem 27 boskovických hráčů stolního hokeje, z toho bylo jen 7 starších 18 let (ostatní jsou žáci nebo junioři). Nejúspěšnějšími byli Bohumil Feruga a Jakub David.

Jednotlivci

Turnaje

Na turnajích jednotlivců, které se započítávají do Českého poháru se objevilo v roce 2008 celkem 14 boskovických hráčů. Jeden turnaj započítávaný do ČP jsme uspořádali 20. 10. také v Boskovicích – zvítězili zde domácí Bohumil Ferugapřed Jakubem Davidem a Vítem Vondálem.

Celkem devět boskovických hráčů se objevilo v konečném pořadí Českého poháru 2008 (do ČP bodovalo 132 hráčů). Umístění boskovických hráčů velmi ovlivnila neúčast na kvartálním turnaji v září 2008 v Dobré Vodě u Českých Budějovic:

 • 28. Bohumil Feruga (v kategorii mužů – 19. místo)
 • 70. Jakub David (junioři – 11.)
 • 79. Michal Odehnal (junioři – 14.)
 • 83. Vojtěch David (mladší žáci – 7.)
 • 99. Jakub Polák (starší žáci – 10.)
 • 106. Vít Vondál (junioři – 18.)
 • 108. Feruga Jan (mladší žáci – 9.)
 • 115. Dominik Fiala (junioři – 21.)
 • 127. Jakub Ošlejšek (junioři – 23.)

Mistrovství ČR

Na Mistrovství České Republiky se z kvartálních turnajů kvalifikoval z boskovických hráčů pouze Bohumil Feruga. V kategorii mužů obsadil 18. místo.

Celorepublikový žebříček

Tak jako např. v tenise je sestavován republikový žebříček hráčů šprtce, podle jejich úspěšnosti na jednotlivých turnajích. Umístění boskovických hráčů v první dvoustovce na republikovém žebříčku po sezoně 2008 (žebříček čítá 420 hráčů):

 • 6. Feruga Bohumil
 • 19. David Jakub
 • 48. Vondál Vít
 • 58. Odehnal Michal
 • 103. Ošlejšek Jakub
 • 107. David Vojtěch
 • 123. Fiala Dominik
 • 137. Feruga Jan
 • 152. Polák Jakub

Kalendář událostí

1. liga 5/6

so 5. říjen '19 / Ostrava

BOSKOVICE - OSTRAVA
BOSKOVICE - DRAGONS
DRAGONS - BŘECLAV
OSTRAVA - BŘECLAV

2. liga 5/5

ne 6. říjen '19 / Boskovice

DOBRÁ - BOSKOVICE
DOBRÁ - DRAGONS
BOSKOVICE - DRAGONS
STRELICE - DRAGONS
BOHUNICE - STRELICE
STRELICE - BOHUNICE
STRELICE - BOSKOVICE
BOHUNICE - DOBRÁ
BOHUNICE - BOSKOVICE
BOSKOVICE - DOBRÁ

1. liga 6/6

so 2. listopad '19 / Břeclav

BŘECLAV - DOUDEEN
BOSKOVICE - DOUDEEN
BŘECLAV - BOSKOVICE

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.