Šprtec Boskovice

Boskovický šprtec v roce 2017

Sezóna pro klub započala v lednu 2017 a byla velmi úspěšná. V průběhu roku jsme se zúčastnili soutěží 1. ligy družstev, 2. ligy družstev a turnajů jednotlivců započítávaných do Českomoravského poháru.

 

První liga družstev

V této sezoně účinkování klubu v 1. lize družstev bylo zajištěno v plném obsazení 9 prvoligových hráčů. Celou sezónu až na 3 utkání (Dragons Modřice, Šprtmejkři Ostrava a na závěr s obhajujícími vítězi WIP Dobrá voda) jsme neztratili cenné body. Zlom přišel v posledním kole, kde v utkání s Dobrou Vodou nastoupil pouze základ bez možnosti střídání. Odehráli všech 5 zápasů vždy s vyrovnanými výsledky, a až v posledním kole podlehli. V posledním kole se pořadím zamíchalo i v ostatních utkáních a nakonec naše družstvo umístěné na celkovém 5. místě nepostoupilo do finále.

Nejvíce bodů pro tým za celou sezonu v 1. lize družstev nasbíral Vít Vondál (49 bodů) před Bohumilem Ferugem (48) a Jakubem Davidem (44). Za nimi podle získaných bodů následují: Josef Procházka, Petra Zajíčková, Jakub Ošlejšek, Ondřej Procházka, Dominik Fiala a Petr Vyoral.

 

Druhá liga družstev

Ve 2. lize družstev zastupoval klub BHK Orel Boskovice tým složen převážně z mladých nadějí, vždy jim vypomohl někdo z prvoligových hráčů.

Tým obsadil v konkurenci 8 týmů ve své skupině (druholigové skupiny jsou dvě v celé ČR) velmi pěkné 4. místo. Právě hráči věkem ještě žáci nebo junioři dokázali v zápasech mnohokrát podpořit úspěch týmu body ze zápasů s mnohem zkušenějšími soupeři. Díky umu a píli úspěšně postoupilo do finále, kde podlehlo silnějšímu soupeři a celkově skončilo na 4. příčce.

Nejvíce bodů pro tým za celou sezonu ve 2. lize družstev nasbíral Vojtěch David (98 bodů) před Romanem Kovářem (83) a Mojmírem Stloukalem (48). Za nimi podle získaných bodů následují: Josef Procházka, Dominik Fiala, David Jakub, David Řehůřek a Jan Maleček.

Druholigový pohár

Výsledky v moravské skupině dopomohli boskovickému 2. ligovému týmu, probojoval se do klání 5 nejúspěšnějších druholigových celků (4 z moravské a 1 z české skupiny). Toto klání se odehrálo začátkem listopadu v Brně. Po velice vyrovnaných utkáních a po ne zrovna šťastném dnu unikl hráčům pohár za 3. místo a museli se spokojit se 4. místem. Z týmu nejlépe zahrál Vojtěch David, dále podle získaných bodů reprezentovali: Roman Kovář a Mojmír Stloukal.

Českomoravský pohár

V poslední týmové soutěži – Českomoravském poháru družstev, který se uskutečnil v Praze, boskovičtí hráči v letošní sezoně startovali v konkurenci 18 družstev hned se třemi týmy (2 čistě složené z boskovických a jeden namixovaný). Do finálového dne postoupila dvě družstva (1:1).

Po excelentních výkonech hráčů v kvalifikaci se boskovickému týmu (Vít Vondál, Jakub Ošlejšek, Ondřej a Josef Procházka) ve finále moc nedařilo a skončili na 5 místě. Zato tým složený (Jakub David, Jaromír Procházka, Pavel Pelikán, Pavel Koloděj) nabral druhý dech a obsadil 2. Místo.

 

Soutěže jednotlivců

Do místních turnajů a soutěží jednotlivců pořádané klubem se v uplynulé sezoně zapojilo cca 27 boskovických hráčů stolního hokeje, z toho bylo 13 hráčů mladších 19 let. Boskovické turnaje vyhráli Jan Maleček (Velikonoční – žáci), Jakub Ošlejšek (boskovické MS), Vít Vondál (Zimní pohár) a Vít Vondál (Mikulášský pohár). Místní ligovou soutěž vyhrál Vít Vondál (jaro) a Josef Procházka (podzim). Putovní pohár byl zaplněn po x. letech a byl předán nejlepšímu hráči za celé období Bohumilu Ferugovi.

Na turnajích jednotlivců, které se započítávají do Českého poháru, se objevilo v roce 2017 celkem 14 boskovických hráčů. Hned třem hráčům z Boskovic se podařilo na některém z turnajů Českého poháru zvítězit.

Umístění na stupních vítězů boskovických hráčů v uplynulé sezoně:

 • Jakub David – 2 × 1. místo, 1 × 2. místo, 1 x 3. místo
 • Josef Procházka – 1 × 1. místo
 • Vít Vondál – 1 × 3. místo
 • Petra Zajíčková – 1 × 3. místo

V konečném pořadí Českého poháru 2017 (bodovalo 452 hráčů) dokázal opět své kvality Jakub David – skončil celkově na 1. místě (v kategorii muži – také 1. místo). Následně na 9. místě skončila Petra Zajíčková (v kategorii ženy – 1. místo). Dalšími hráči, kteří se dobře umístili v českém poháru, byli: na 19. Vít Vondál (16. místo – muži), na 20.  Josef Procházka (17. místo – muži), na 30. Dominik Fiala (26. místo – muži). Díky tomuto umístění postoupili na Mistrovství ČR. Umístění dalších boskovických hráčů v celkovém pořadí Českého poháru a ve své kategorii:

 • Roman Kovář (muži – 43)
 • Jakub Ošlejšek (muži – 49)
 • Bohumil Feruga (muži – 83)
 • David Grénar (muži – 94)
 • Jan Maleček (st. žáci – 29)
 • Mojmír Stloukal (junioři – 27)
 • Radek Maleček (junioři – 29)
 • Ondřej Procházka (muži – 129)
 • Pavel Odehnal (muži – 134)

Mistrovství ČR

Na Mistrovství ČR, které se konalo na severu Čech, v Mostě, se podle výsledků Českého poháru z boskovických hráčů kvalifikovalo celkem 5 hráčů. V kategorii žen to byla Petra Zajíčková, která obhájila titul a opět se stala Mistryní. Hlavní zastoupení měl tedy klub z Boskovic v kategorii mužů. Nejlépe se podle očekávání dařilo Jakubu Davidovi, který potvrdil svůj úspěch z celoročních turnajů. Nelze však opomenout i výkony dalších hráčů, díky kterým hráči z Boskovic ovládli Mistrovství a obsadili tak všechny stupně vítězů. Na 1. místě Jakub David, stříbrnou příčku získal Dominik Fiala a na 3. příčku se postavil Vít Vondál. Josef Procházka skončil na krásném 11. místě.

 

Kalendář událostí

Ostrava ČP12

so 26. říjen '19 / Ostrava

Turnaj jednotlivců

1. liga 6/6

so 2. listopad '19 / Břeclav

BŘECLAV - DOUDEEN
BOSKOVICE - DOUDEEN
BŘECLAV - BOSKOVICE

Brno + Meziboří ČP12

so 9. listopad '19 / Brno a Meziboří

Turnaj jednotlivců

Mistrovství ČR

so 30. listopad '19 / Břeclav

Top hráči umístění v ČP

 

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.