Šprtec Boskovice

Boskovický šprtec v roce 2017

Sezóna pro klub započala v lednu 2017 a byla velmi úspěšná. V průběhu roku jsme se zúčastnili soutěží 1. ligy družstev, 2. ligy družstev a turnajů jednotlivců započítávaných do Českomoravského poháru.

 

První liga družstev

V této sezoně účinkování klubu v 1. lize družstev bylo zajištěno v plném obsazení 9 prvoligových hráčů. Celou sezónu až na 3 utkání (Dragons Modřice, Šprtmejkři Ostrava a na závěr s obhajujícími vítězi WIP Dobrá voda) jsme neztratili cenné body. Zlom přišel v posledním kole, kde v utkání s Dobrou Vodou nastoupil pouze základ bez možnosti střídání. Odehráli všech 5 zápasů vždy s vyrovnanými výsledky, a až v posledním kole podlehli. V posledním kole se pořadím zamíchalo i v ostatních utkáních a nakonec naše družstvo umístěné na celkovém 5. místě nepostoupilo do finále.

Nejvíce bodů pro tým za celou sezonu v 1. lize družstev nasbíral Vít Vondál (49 bodů) před Bohumilem Ferugem (48) a Jakubem Davidem (44). Za nimi podle získaných bodů následují: Josef Procházka, Petra Zajíčková, Jakub Ošlejšek, Ondřej Procházka, Dominik Fiala a Petr Vyoral.

 

Druhá liga družstev

Ve 2. lize družstev zastupoval klub BHK Orel Boskovice tým složen převážně z mladých nadějí, vždy jim vypomohl někdo z prvoligových hráčů.

Tým obsadil v konkurenci 8 týmů ve své skupině (druholigové skupiny jsou dvě v celé ČR) velmi pěkné 4. místo. Právě hráči věkem ještě žáci nebo junioři dokázali v zápasech mnohokrát podpořit úspěch týmu body ze zápasů s mnohem zkušenějšími soupeři. Díky umu a píli úspěšně postoupilo do finále, kde podlehlo silnějšímu soupeři a celkově skončilo na 4. příčce.

Nejvíce bodů pro tým za celou sezonu ve 2. lize družstev nasbíral Vojtěch David (98 bodů) před Romanem Kovářem (83) a Mojmírem Stloukalem (48). Za nimi podle získaných bodů následují: Josef Procházka, Dominik Fiala, David Jakub, David Řehůřek a Jan Maleček.

Druholigový pohár

Výsledky v moravské skupině dopomohli boskovickému 2. ligovému týmu, probojoval se do klání 5 nejúspěšnějších druholigových celků (4 z moravské a 1 z české skupiny). Toto klání se odehrálo začátkem listopadu v Brně. Po velice vyrovnaných utkáních a po ne zrovna šťastném dnu unikl hráčům pohár za 3. místo a museli se spokojit se 4. místem. Z týmu nejlépe zahrál Vojtěch David, dále podle získaných bodů reprezentovali: Roman Kovář a Mojmír Stloukal.

Českomoravský pohár

V poslední týmové soutěži – Českomoravském poháru družstev, který se uskutečnil v Praze, boskovičtí hráči v letošní sezoně startovali v konkurenci 18 družstev hned se třemi týmy (2 čistě složené z boskovických a jeden namixovaný). Do finálového dne postoupila dvě družstva (1:1).

Po excelentních výkonech hráčů v kvalifikaci se boskovickému týmu (Vít Vondál, Jakub Ošlejšek, Ondřej a Josef Procházka) ve finále moc nedařilo a skončili na 5 místě. Zato tým složený (Jakub David, Jaromír Procházka, Pavel Pelikán, Pavel Koloděj) nabral druhý dech a obsadil 2. Místo.

 

Soutěže jednotlivců

Do místních turnajů a soutěží jednotlivců pořádané klubem se v uplynulé sezoně zapojilo cca 27 boskovických hráčů stolního hokeje, z toho bylo 13 hráčů mladších 19 let. Boskovické turnaje vyhráli Jan Maleček (Velikonoční – žáci), Jakub Ošlejšek (boskovické MS), Vít Vondál (Zimní pohár) a Vít Vondál (Mikulášský pohár). Místní ligovou soutěž vyhrál Vít Vondál (jaro) a Josef Procházka (podzim). Putovní pohár byl zaplněn po x. letech a byl předán nejlepšímu hráči za celé období Bohumilu Ferugovi.

Na turnajích jednotlivců, které se započítávají do Českého poháru, se objevilo v roce 2017 celkem 14 boskovických hráčů. Hned třem hráčům z Boskovic se podařilo na některém z turnajů Českého poháru zvítězit.

Umístění na stupních vítězů boskovických hráčů v uplynulé sezoně:

 • Jakub David – 2 × 1. místo, 1 × 2. místo, 1 x 3. místo
 • Josef Procházka – 1 × 1. místo
 • Vít Vondál – 1 × 3. místo
 • Petra Zajíčková – 1 × 3. místo

V konečném pořadí Českého poháru 2017 (bodovalo 452 hráčů) dokázal opět své kvality Jakub David – skončil celkově na 1. místě (v kategorii muži – také 1. místo). Následně na 9. místě skončila Petra Zajíčková (v kategorii ženy – 1. místo). Dalšími hráči, kteří se dobře umístili v českém poháru, byli: na 19. Vít Vondál (16. místo – muži), na 20.  Josef Procházka (17. místo – muži), na 30. Dominik Fiala (26. místo – muži). Díky tomuto umístění postoupili na Mistrovství ČR. Umístění dalších boskovických hráčů v celkovém pořadí Českého poháru a ve své kategorii:

 • Roman Kovář (muži – 43)
 • Jakub Ošlejšek (muži – 49)
 • Bohumil Feruga (muži – 83)
 • David Grénar (muži – 94)
 • Jan Maleček (st. žáci – 29)
 • Mojmír Stloukal (junioři – 27)
 • Radek Maleček (junioři – 29)
 • Ondřej Procházka (muži – 129)
 • Pavel Odehnal (muži – 134)

Mistrovství ČR

Na Mistrovství ČR, které se konalo na severu Čech, v Mostě, se podle výsledků Českého poháru z boskovických hráčů kvalifikovalo celkem 5 hráčů. V kategorii žen to byla Petra Zajíčková, která obhájila titul a opět se stala Mistryní. Hlavní zastoupení měl tedy klub z Boskovic v kategorii mužů. Nejlépe se podle očekávání dařilo Jakubu Davidovi, který potvrdil svůj úspěch z celoročních turnajů. Nelze však opomenout i výkony dalších hráčů, díky kterým hráči z Boskovic ovládli Mistrovství a obsadili tak všechny stupně vítězů. Na 1. místě Jakub David, stříbrnou příčku získal Dominik Fiala a na 3. příčku se postavil Vít Vondál. Josef Procházka skončil na krásném 11. místě.

 

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.