Šprtec Boskovice

Boskovický šprtec v roce 2018

Sezóna pro klub započala v lednu 2018 a byla opět úspěšná. V průběhu roku došlo k mnoha změnám, také jsme se zúčastnili soutěží 1. ligy družstev, 2. ligy družstev a turnajů jednotlivců započítávaných do Českého poháru.

Největším milníkem letošní sezóny pro náš klub bylo na začátku roku rozloučení se spoluprácí Jednoty Orel, nyní opět vystupujeme jako BHK Ice Queen Boskovice.

 

První liga družstev

V této sezoně účinkování klubu v 1. lize družstev bylo zajištěno v plném obsazení 9 prvoligových hráčů. Celá sezóna se nesla v duchu napětí převážná část utkání byla napínavá až do posledního zápasu, bohužel však pod silným nátlakem protihráčů naši podlehli a vítězství utkání vždy dělil jeden bod. Letošní systém družstev rozhodl o vítězi již v základní části, kdy výsledný počet bodů stanovil vítěze. Náš klub se umístil na 6. místě.

Nejvíce bodů pro tým za celou sezonu v 1. lize družstev nasbíral Jakub David (49 bodů) před Vítem Vondálem (48) a Bobem Ferugou (47).  Za nimi podle získaných bodů následují: Ondřej Procházka, Josef Procházka, Jakub Ošlejšek, Petra Zajíčková, Dominik Fiala a Roman kovář. Nejlepší bilanci poměru zápasů a skóre měl Jakub Ošlejšek.

 

Druhá liga družstev

Ve 2. lize družstev zastupoval klub BHK Ice Queen Boskovice tým složen převážně z mladších hráčů, vždy se jim snažil vypomoct někdo ze zkušenějších prvoligových hráčů.

Tým obsadil v konkurenci týmů z celé republiky 9. místo.  Z důvodů vytíženosti některých hráčů se na utkání jezdilo v menším počtu hráčů, a tak byla tíha vítězství na ramenou těch zkušenějších.

Nejvíce bodů pro tým za celou sezonu ve 2. lize družstev nasbíral Mojmír Stloukal (34 bodů), který odehrál nejvíce zápasů a to 45. Následoval ho Vojta David (20) Romanem Kovářem (19). Za nimi podle získaných bodů následují: Lukáš Hroz, Josef Procházka, Pavel Odehnal, Jakub Ošlejšek, Dominik Fiala, David Grénar, Jakub David.

Soutěže jednotlivců

Do místních turnajů a soutěží jednotlivců pořádané klubem se v uplynulé sezoně zapojilo cca 25 boskovických hráčů stolního hokeje, z toho bylo 8 hráčů mladších 19 let. Boskovické turnaje vyhráli Daniel Suchý (Velikonoční – žáci), Josef Procházka ml. (Boskovické MS), Bohumil Feruga (Mikulášský pohár). Místní ligovou soutěž vyhrál Josef Procházka ml. (jaro i podzim). Nový Putovní pohár tak poprvé uchopil do svých rukou Pepík.

Na turnajích jednotlivců, které se započítávají do Českého poháru, se objevilo v roce 2018 celkem 14 boskovických hráčů. Pouze jednomu hráči z Boskovic se podařilo na některém z turnajů Českého poháru zvítězit.

Umístění na stupních vítězů boskovických hráčů v uplynulé sezoně:

 • Jakub David – 1 x 3. místo
 • Josef Procházka – 1 × 2. místo
 • Vít Vondál – 1 × 1. místo

V konečném pořadí Českého poháru 2018 (bodovalo 426 hráčů) dokázal opět své kvality Jakub David – skončil celkově na 2. místě (v kategorii muži – 2. místo). Následně na 4. Josef Procházka (4. místo – muži). Dalšími hráči, kteří se dobře umístili v českém poháru, byli: na 9. místě skončila Petra Zajíčková (v kategorii ženy – 1. místo), na 15. Vít Vondál (12. místo – muži), na 16. Bohumil Feruga (13. místo – muži), na 19. Ondřej procházka (15. místo – muži), na 33. Jakub Ošlejšek (27. místo – muži), na 41. Roman Kovář (32. místo – muži) Díky tomuto umístění postoupili na Mistrovství ČR. Umístění dalších boskovických hráčů v celkovém pořadí Českého poháru a ve své kategorii:

 • Antonín Frait (9. místo – Junioři)
 • Tomáš Komárek (52. místo – muži)
 • Šimon David (4. místo – ml. Žáci)
 • Dominik Fiala (66. místo – muži)
 • Vojtěch David (70. místo – muži)
 • Mojmír Stloukal (15. místo – Junioři)
 • Lukáš Hroz (76. místo – muži)
 • Jan Maleček (29. místo – st. Žáci)
 • Radek Maleček (26. místo – Junioři)
 • David Řehůřek (120. místo – muži)
 • Pavel Odehnal (131. místo – muži)
 • David Grénar (136. místo – muži)
 • Ondřej Pokorný (146. místo – muži)
 • Martin Valenta (60. místo – st. Žáci)
 • Petr Dufek (61. místo – st. Žáci)

Mistrovství ČR

Na Mistrovství ČR, které se konalo opět v Boskovicích, se podle výsledků Českého poháru z boskovických hráčů kvalifikovalo celkem 9 hráčů. V kategorii žen to byla Petra Zajíčková, které tak tak unikl titul a získala stříbrnou příčku. Hlavní zastoupení měl tedy klub z Boskovic v kategorii mužů. Nejlépe se dařilo Bobu Ferugovi, avšak na stupně vítězů to nestačilo. Největší smůlou se však pro náš tým staly zápasy mezi svými, vždy se tak snížily šance pro polovinu z nás na nejvyšší příčky. Nelze však opomenout i výkony dalších hráčů, díky kterým Mistrovství v Boskovicích dostálo své výhry. Nejlépe se dařilo Petře Zajíčkové, která téměř ovládla svoji kategorii. Mezi muži se na 9. místě umístil Bob Feruga, na 14. Josef Procházka ml. a 15. místo obsadil Ondřej Procházka. Roman Kovář se umístil na 22. místě, dále na 25. Vít Vondál, 27. Jakub Ošlejšek a na 30. místě Jakub David.

Boskovický mladší žák Šimon David se umístil na 6. Místě ve své kategorii.

 

Mistrovství  ME

Na konci dubna se ve Slovenské Senici uskutečnilo Mistrovství Evropy v Multitabelu. Třemi disciplínami, ze kterých se ME skládalo, byl nejsledovanější Billiard hockey (šprtec), dále to byl Air hockey (hokej na vzduchovém polštáři) a Rod hockey (táhlový hokej).

Mistrovství Evropy se zúčastnili reprezentanti šesti států, vedle pořádajícího Slovenska to byla Česká republika, Švédsko, Polsko, Rusko a Maďarsko.

Do reprezentace ČR se probojoval výsledky v sezoně 2017 nejlepší boskovický hráč – Jakub David, a boskovická hráčka – Petra Zajíčková.

V kategorii mužů náš klub reprezentoval Jakub David, kterému se nedařilo a obsadil až 12. místo ve šprtci. Přesto naši slavili úspěch.  V kategorii žen – Petra Zajíčková získala titul mistryně Evropy ve šprtci.

Jakub David byl také součástí reprezentačního týmu v družstvech. Český tým ve složení Miroslav Škorpík, Petr Honsa, Pavel Koloděj, Jakub David a Jaroslav Frankl získal titul mistra Evropy ve šprtci.

 

Kalendář událostí

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů ke stažení: Windows verze, macOS verze.


Aktuální verze 1.3.0 zavádí kategorii Veteráni a aktualizuje seznam klubů.

Spolupráce

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.