Šprtec Boskovice

Boskovický šprtec v roce 2014

První liga družstev

V šesté sezoně účinkování klubu v 1. lize družstev se ve vyrovnané tabulce oproti loňsku celek z Boskovic neposunul. Obhájil 7. příčku (z 11 účastníků), což je vyrovnání nejhoršího umístění. Důvody nenaplnění předpokladů lze spatřovat zejména ve velmi úzkém prvoligovém kádru, převážnou část zápasů odehrál tým v pěti hráčích – tedy bez možnosti střídání.

Stejně jako v uplynulých sezonách byl tahounem týmu Jakub David, který se v hodnocení jednotlivců všech prvoligových hráčů (v 1. lize nastoupilo rovných 100 hráčů) umístil na vynikající 5. příčce. V plusových bodech byl ještě Bohumil Feruga. Všichni ostatní měli na svém kontě více porážek než vítězství.

Druhá liga družstev

Ve 2. lize družstev BHK Orel Boskovice obsadil až 8. příčku z 9 týmů ve své skupině (druholigové skupiny jsou dvě v celé ČR). V několika zápasech startovali za Boskovice méně zkušení hráči, věkem ještě žáci. Pozitivní je vzrůstající počet hráčů klubu ve 2. lize družstev oproti loňské sezoně.

Nejvíce bodů pro tým za celou sezonu ve 2. lize družstev nasbíral Josefem Procházka před Dominikem Fialoua Davidem Grénarem. Za nimi podle získaných bodů následují: Roman Kovář, Jan Feruga, Michal Odehnal, Mojmír Stloukal a David Řehůřek.

Českomoravský pohár

V poslední týmové soutěži – Českomoravském poháru družstev boskovičtí hráči v letošní sezoně nestartovali.

Soutěže jednotlivců

Do místních soutěží a turnajů jednotlivců se v uplynulé sezoně zapojilo 40 boskovických hráčů stolního hokeje, z toho bylo 15 hráčů mladších 19 let. Nejúspěšnějšími byli Josef Procházka, Bohumil Feruga, Jakub David a Jakub Ošlejšek.

Na turnajích jednotlivců, které se započítávají do Českého poháru se objevilo v roce 2014 celkem 22 boskovických hráčů. Jakub David dokázal zvítězit hned na dvou turnajích nejvyšší kategorie – kategorie ČP36 a to 12. dubna v Brně a 27. září v Ostravě.

Umístění na stupních vítězů boskovických hráčů v uplynulé sezoně:

• Jakub David – 3 × 1. místo, 1 × 2. Místo
  • Michal Odehnal – 1 × 2. místo
  • Bohumil Feruga – 1 × 2. místo
  • Josef Procházka – 1 × 3. místo

V konečném pořadí Českého poháru 2014 (bodovalo 677 hráčů) dokázal opět své kvality Jakub David – skončil celkově na 2. místě (v kategorii muži – také 2. místo), když až do posledního zápasu v posledním turnaji bojoval o celkové prvenství!!

Umístění dalších boskovických hráčů v celkovém pořadí Českého poháru a ve své kategorii:

Mistrovství ČR

Na Mistrovství ČR, které se tentokráte konalo v Hoře svaté Kateřiny, se podle výsledků Českého poháru z boskovických hráčů kvalifikoval pouze Jakub David.

Bohužel se mu turnaj nevydařil a obsadil až 20. místo.

Turnaje Českého poháru v roce 2014 v Boskovicích

V sezoně 2014 se v Boskovicích uskutečnily dva turnaje započítávané do Českého poháru. Začátkem února to byl turnaj nejnižší kategorie – kategorie Expres s názvem Zimní pohár. Tohoto turnaje se zúčastnilo 18 hráčů a hráček, vítězem se stal Bohumil Feruga před Petrou Zajíčkovou (Žďár n. Sázavou) a Romanem Kovářem.

Druhým turnajem byl turnaj střední kategorie – ČP 12, který se v boskovické orlovně odehrál 21. září. V něm startovalo 17 hráčů ze tří družstev a všechny poháry za umístění na stupních vítězů zůstali v Boskovicích. Zvítězil Jakub David před Bohumilem Ferugou a Josefem Procházkou.

Mistrovství Evropy

Na konci května se v polském městě Krakow uskutečnilo Mistrovství Evropy ve stolních hokejích – European Championchips 2014 Multitable.

Třemi disciplínami, ze kterých se ME skládalo, byl nejsledovanější Billiard hockey (šprtec), dále to byl Air hockey (hokej na vzduchovém polštáři) a Rod hockey (táhlový hokej).

Mistrovství Evropy se zúčastnili reprezentanti sedmi států, vedle pořádajícího Polska to byla Česká Republika, Slovensko, Švédsko, Rusko, Bulharsko a Ukrajina. Bojovalo se ve čtyřech kategoriích – muži, ženy, junioři a reprezentační týmy.

Že je Česko národ hračičků, se opět potvrdilo, posbírali tituly ve všech kategoriích a disciplínách. Výjimkou byla kategorie žen, kde v Air hockey a překvapivě i billiard hockey slavili úspěch domácí Polky.

Do reprezentace ČR se probojoval výsledky v sezoně 2013 také nejlepší boskovický hráč – Jakub David, který startoval v nejprestižnější kategorii, kategorii mužů. A vedl si nadmíru dobře!

Slavil úspěchy už ve svých B-čkových disciplínách, Air hockey a Rod hockey, kde obsadil shodně bronzovou příčku. Vrcholem pro většinu zúčastněných byl turnaj v billiard hockey. Zde Jakub David v průběhu celého turnaje nenašel přemožitele a získal pro ČR titul Mistra Evropy v kategorii mužů! Stal se tak druhým hráčem z Boskovic – v roce 2003 se tento titul podařilo získat ve Švédsku Bohumilu Ferugovi.

V součtu uvedených tří disciplín pak Jakub David slavil i titul Mistra Evropy v Multitable!