Šprtec Boskovice

Boskovický šprtec v roce 2015

První liga družstev

V této sezoně bylo účinkování klubu v 1. lize družstev přerušeno a to z důvodů získání větší motivace jednotlivých hráčů a větší vyhranosti celého týmu do dalších sezon.

Druhá liga družstev

Ve 2. lize družstev zastupovaly klub BHK Orel Boskovice hned dva týmy.

Boskovické B-čko, složené převážně z boskovických nadějí obsadilo v konkurenci 11 týmů ve své skupině (druholigové skupiny jsou dvě v celé ČR) velmi pěkné 4. místo. Právě hráči věkem ještě žáci nebo junioři dokázali v zápasech mnohokrát podpořit úspěch týmu body ze zápasů s mnohem zkušenějšími soupeři.

Nejvíce bodů pro tým za celou sezonu ve 2. lize družstev nasbíral Bohumil Feruga (63 bodů) před Dominikem Fialou (55) a Vojtem Davidem (37). Za nimi podle získaných bodů následují: Jan Feruga, Mojmír Stloukal a Tomáš Paulík.

Boskovické A-čko, ve kterém startovali hráči s prvoligovými zkušenostmi, bylo od začátku soutěže pasováno do role hlavních favoritů. Toto očekávání hráči beze zbytku naplnili, když druholigovou skupinu impozantně ovládli (20 zápasů – 19 výher a 1 remíza, bez porážky!!) a postoupili tak do Druholigového finále.

Nejúspěšnějším hráčem týmu v průběhu celé sezony byl Josef Procházka (62 bodů) před bratrem Ondrem (48) a Jakubem Davidem (47). Dále tým reprezentovali podle získaných bodů Vít Vondál, Jakub Ošlejšek, Michal Odehnal, Roman Kovář a David Grénar.

Druholigový pohár

Výsledky v moravské skupině se boskovický A-tým probojoval do klání 5 nejúspěšnějších druholigových celků (3 z moravské a 2 z české skupiny). Toto klání se odehrálo začátkem listopadu v Praze. Po velice vyrovnaných utkáních a po ne zrovna šťastném dnu přivezli hráči do Boskovic pohár za 3. místo. Z týmu v Praze nejlépe zahrál Vít Vondál, dále podle získaných bodů reprezentovali: Ondřej Procházka, Josef Procházka, Jakub Ošlejšek a Roman Kovář.

Českomoravský pohár

V poslední týmové soutěži – Českomoravském poháru družstev, který se uskutečnil v Brně,  boskovičtí hráči v letošní sezoně startovali v konkurenci 25 družstev hned se třemi týmy.

Boskovické „C-čko“ jelo hlavně sbírat zkušenosti. Pod vedením kapitána týmu Davida Grénara hráli pouze žáci. I přes solidní výkon Jana Ferugy (6-1-2) to celkově stačilo na 24. příčku. Dále byli součástí týmu Mojmír Stloukal a Tomáš Paulík.

A-týmu, který byl pasován na postup do finále, se soutěž nepovedla – obsadil konečnou 8. příčku. V týmu ve složení Josef Procházka, Jakub David, Bohumil Feruga a Dominik Fiala nikdo vyloženě nezklamal, ale také nikdo nezazářil.

Co nedokázal „A-tým“, povedlo se boskovickému „B-čku“. Ve složení Vít Vondál, Michal Odehnal, Ondřej Procházka a Roman Kovář. Po solidních výkonech si v sobotním semifinále čtvrtým místem zajistil postup do nedělního finále. Zde však dobré výkony již nedokázali hráči zopakovat a po třech porážkách a jen jedné výhře obsadili konečnou 4. příčku.

Soutěže jednotlivců

Do místních soutěží a turnajů jednotlivců se v uplynulé sezoně zapojilo cca 25 boskovických hráčů stolního hokeje, z toho bylo 12 hráčů mladších 19 let. Boskovické turnaje vyhráli Josef Procházka (boskovické MS), Bohumil Feruga (Zimní pohár), Jakub David (Světový pohár) a Vít Vondál (Mikulášský pohár). Místní ligovou soutěž vyhrál Bohumil Feruga (jaro) a Vít Vondál (podzim). Putovní pohár pak vlastnil Bohumil Feruga (jaro) a Josef Procházka (podzim).

Na turnajích jednotlivců, které se započítávají do Českého poháru se objevilo v roce 2015 celkem 18 boskovických hráčů. Hned třem hráčům z Boskovic se podařilo na některém z turnajů Českého poháru zvítězit.

Umístění na stupních vítězů boskovických hráčů v uplynulé sezoně:

 • Jakub David – 2 × 1. místo, 2 × 2. místo, 1 x 3. místo
 • Josef Procházka – 2 × 1. místo, 1 × 3. místo
 • Bohumil Feruga – 1 × 1. místo

V konečném pořadí Českého poháru 2015 (bodovalo 678 hráčů) dokázal opět své kvality Jakub David – skončil celkově na 3. místě (v kategorii muži – také 3. místo). Toto umístění mu zajišťuje účast na Mistrovství světa, které se uskuteční v roce 2016!!!

Umístění dalších boskovických hráčů v celkovém pořadí Českého poháru a ve své kategorii:

 • 14. Bohumil Feruga (muži – 14.)
 • 22. Josef Procházka (muži – 22.)
 • 26. Dominik Fiala (muži – 25.)
 • 46. Mojmír Stloukal (st. žáci – 2.!!!)
 • 255. David Grénar (muži – 130.)
 • 375. Vojtěch David (junioři – 27.)
 • 406. Jakub Ošlejšek (muži – 176.)
 • 420. Tomáš Paulík (st. žáci – 91.)
 • 433. Ondřej Procházka (muži – 182.)
 • 501. Roman Kovář (muži – 197.)
 • 526. Vít Vondál (muži – 205.)
 • 556. Jan Feruga (junioři – 39.)
 • 576. Jan Maleček (ml. žáci – 153.)
 • 610. Mojmír Svěrák (muži – 221.)
 • 623. Radek Maleček (st. žáci – 132.)
 • 643. David Konečný (st. žáci – 116.)
 • 657. Martina Ferugová (ženy – 59.)

Mistrovství ČR

Na Mistrovství ČR, které se konalo na severu Moravy, v Ostravě, se podle výsledků Českého poháru z boskovických hráčů kvalifikovalo celkem 5 hráčů. V kategorii starších žáků to byl Mojmír Stloukal, který však z důvodu nemoci do Ostravy neodcestoval. Zastoupení měl tedy klub z Boskovic pouze v kategorii mužů. Nejlépe se podle očekávání dařilo Jakubu Davidovi, který opět potvrdil příslušnost k absolutní republikové špičce a skončil těsně pod stupni vítězů na 4. příčce. Dalším zástupcům boskovického klubu se již tak nedařilo. Josef Procházka obsadil 12. místo, Bohumil Feruga 22. a Dominik Fiala pak 27. místo.

Kalendář událostí

1. liga 5/6

so 5. říjen '19 / Ostrava

BOSKOVICE - OSTRAVA
BOSKOVICE - DRAGONS
DRAGONS - BŘECLAV
OSTRAVA - BŘECLAV

2. liga 5/5

ne 6. říjen '19 / Boskovice

DOBRÁ - BOSKOVICE
DOBRÁ - DRAGONS
BOSKOVICE - DRAGONS
STRELICE - DRAGONS
BOHUNICE - STRELICE
STRELICE - BOHUNICE
STRELICE - BOSKOVICE
BOHUNICE - DOBRÁ
BOHUNICE - BOSKOVICE
BOSKOVICE - DOBRÁ

1. liga 6/6

so 2. listopad '19 / Břeclav

BŘECLAV - DOUDEEN
BOSKOVICE - DOUDEEN
BŘECLAV - BOSKOVICE

Turnajový program

Program na řízení šprtcových turnajů stahujte zde.

Aktuální verze 1.2.4 opravuje určení výsledků při bodové shodě dvou hráčů, kteří neměli odehrané všechny zápasy.

Facebook Šprtec Boskovice

Odkazy

Poslední články

RSS

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. Administrace.